UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

İŞK UR İL MÜDÜRÜ KURUMUN YETKİ GÖREVLERİYLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİpost_views_covbp Görüntüleme

kategorisinde, 10 Ocak 2015 - 14:18 tarihinde yayınlandı

İŞKUR

İş Kur kurumunun kuruluşunu ve tarihçesini anlatan Zafer Kahraman, İş Kur’un 2003’ten itibaren değişime girdiğini ve en son 2011’de Çalışma Bölge Müdürlüklerinin kaldırılarak İş Kur ile birleşmesini ve Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüklerine dönüşümünü anlattı.

İş Kur’un görev yetki ve sorumluluklarını anlatan KAHRAMAN, İş Kur İl Müdürlüğünün İş Kur Genel Müdürlüğüne bağlı olduğunu fakat yinede Valiliğe bilgi verildiğini söyledi. Açılan kursların ve yapılan ödemelerin maliyeye bağlı olmadığını İş Kur’un özel bütçesi olduğunu belirtti. İş Kur’un bünyesinde bulunan genel bölümlerin; İş gücü piyasası izleme ve değerlendirme, danışmanlık ve işe yerleştirme, işsizlik sigortası olduğunu belirtti. İş Kur’a verilen kişisel bilgilerin internet güvenlik sağlayıcıları tarfından özenle korunduğunu ve ancak gerektiğinde paylaşıldığını belirtti.

İş Kur Uşak İl Müdürü Zafer Kahraman yıl içinde yapılan etkinliklerin afiş ve reklamlarla basına ve halka duyurulduğunu belirtti. İş Kur bünyesinde şehirdeki işsizlik, çalışan ve iş uzmanlıkları hakkında çeşitli anketler yaptıklarını, gerektiğinde iş adamları ile fikir alış-verişinde bulunulduğunu belirtti. Vatandaşların mesleklere göre eğilimini, meslek gruplarının yoğunluğu ve seyrekliği hakkında istatiki bilgi veren KAHRAMAN yetiştirilmek üzere eleman bulunamadığını söyledi.İşsizlik sigortasının ödemelerinin İş Kur’a bağlı olduğunu belirten KAHRAMAN İş Kur’a kayıtlı 2610 iş yeri bulunduğunu belirtti.

YORUM YAZBENZER HABERLER