UŞAK 23°C
Az Bulutlu

İŞKUR UŞAK TA 1000 KİŞİYİ İSTİHDAM EDECEKpost_views_covpd Görüntüleme

kategorisinde, 21 Mart 2015 - 17:02 tarihinde yayınlandı

İŞ

Uşak’ta istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere toplum yararına düzenlenen programlar kapsamında 1000 kişinin istihdamına imkan sağlanacak.

Hükümetin fidan dikimi ile ilgili kararnameyi yayınlamasıyla birlikte 120 bin kişilik istihdamın 1.000 kişilik kısmının Uşak’a ayrılmasıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Uşak Valisi Seddar Yavuz; “Toplum Yararına Programlar kapsamında Uşak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlükleri arasında imzalanan protokole dayalı olarak işbirliğiyle ilimiz merkez ve ilçelerinde 1.000 kişinin toplamda 6 ay istihdamı sağlanacaktır. İstihdam edilecek kişiler fidan üretimi, fidan dikimi, her türlü ağaçlandırma ve fidan bakımı işlerinde çalıştırılacaktır. Uşak Merkez ilçemizde 500, Banaz ilçemizde 250, Eşme ilçemizde 100, Ulubey ilçemizde 50, Sivaslı ve Karahallı ilçelerimizde 100 kişi olmak üzere toplam 1.000 kişi 08.04.2015 tarihinden itibaren geçici olarak istihdam edilecektir” dedi.

Uşak’ta farklı Kamu Kurumlarında halen devam etmekte olan Toplum Yararına Programlarda 600 kişinin istihdam edildiğini ve Orman İşletme Müdürlüğüyle yapılan Protokol neticesinde bu sayının 1.600 kişiye ulaşacağını ifade eden Vali Yavuz programın ekonomik sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Toplum Yararına Programlarıyla İlimiz ekonomisine 12 milyon TL’lik bir katkı sağlanacağı gibi ilimiz işsizlik oranlarını da daha aşağıya çekecektir” şeklinde konuştu.

16 Mart 2015 Pazartesi günü başlayan başvurular 25 Mart 2015 Çarşamba gününe kadar devam edecek. Müracaatlar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen, ilçe belediyelerinde bulunan İŞKUR hizmet noktalarından veya elektronik ortamda www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

Programa alımlar, başvuranlar arasından yüzyüze mülakat yöntemine göre gerçekleştirilecektir. Mülakatlar 30-31 Mart 2015 tarihlerinde aşağıda belitilen yerlerde yapılacaktır. Aşağıda yer alan gruplara programa katılımda öncelik verilecektir.

a) Kadınlar,
b) 35 yaş üstü bireyler,
c) Engelliler,
d) Eski hükümlüler,
e) Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar,

Toplum yararına programa katılmak için;

a) Kurum kayıtlı işsiz olmak,
b) 18 yaşını tamamlanmış olmak,
c) Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak, kamudan herhangi bir geliri olmamak,
d) Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç) şartları aranmaktadır.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER