UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

KANAL A TELEVİZYONU APOLİTİK PROGRAMI İLE UŞAK TApost_views_covbt Görüntüleme

kategorisinde, 30 Aralık 2014 - 20:09 tarihinde yayınlandı

kanal a

Uşak Belediyesi Kanal A televizyonunda her hafta yayınlanan Apolitik isimli programa ev sahipliği yaptı. Yapılan canlı yayına, Mehmet Toprak moderatörlük yaparken, Araştırmacı Yazar Savcı Sayan, Gazeteci Yazar Süleyman Özışık ve Araştırmacı Yazar Ahmet Kaya “Cizre’de yaşanan olayların perde arkası” konusunu konuştu.
Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan programa Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Başkan Cahan program esnasında Uşak ile ilgili gelişmeleri ve Yeni Türkiye hedefinde Yeni Uşak’ın nasıl olacağını anlattı.
Uşak’ta Türkiye gündemine etki edecek konukların olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu tür programların kentte yapılmasının şehir adına olumlu olduğunu aktardı. Türkiye’de yaşananları uzmanların ağzından duyarak tahlil etme şansını yakaladıklarını vurgulayan Cahan, “İlimizde güzel ve etkili bir programa ev sahipliği yaptık. Alanında uzman ve tüm Türkiye’de tanınan konuklarımız ülkemizin şu an yaşadıklarını masa üstüne yatırmakla beraber bizlerin de bilgi sahibi olmasını sağladılar. Gerek şahsım, gerekse programı izleyen vatandaşlarımız bu bağlamda son derece faydalı bilgiler ettiler” dedi.
Programın bir daha Uşak’ta yapılması konusunda söz aldıklarını dile getiren Cahan, Uşak olarak böyle bir şansı bir daha elde edecek olmanın heyecanını şimdiden yaşadıklarını bildirdi. Kentin tanıtımı adına marka programların etkisinden söz eden Başkan Cahan, “Uşak’ın tanıtımı için gece gündüz demeden kentimizi yönetenler ile sürekli istişareler içindeyiz. Tanıtımımızda kültürel, tarihi, manevi ekonomik ürünlerimizi ön plana çıkarma gayreti içindeyiz. İşte ilimizde etkisi büyük olan programların yapılması bu nedenle önemlidir. Belediyemiz ev sahipliğinde buna benzer programlar sürecek” ifadesini kullandı.

YORUM YAZBENZER HABERLER