UŞAK 26°C
Açık

KAYA AĞIL TERMAL TESİS TE SONA GELİNDİpost_views_covod Görüntüleme

kategorisinde, 11 Ocak 2015 - 21:01 tarihinde yayınlandı

EROL KORKMAZ

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, 4 aydır kapalı olan, Kayaağıl Termal Tesisleri’nin kapılarının, 12 Ocak 2015 Pazartesi gününden itibaren vatandaşa açılacağını söyledi. Termal tesislerdeki havuzlarda meydana gelen kırılma ve çatlakların onarıldığını belirten Erol Korkmaz, havuz, jakuzi, hamam, sauna ve diğer bölümlerin standartlara uygun hale getirildiğini anlattı. Korkmaz, “Daha önceki dönemde pazartesi günleri, tesiste temizlik yapıldığı için ziyaretçi kabul edilmiyordu. Şimdi temizlik robotu aldık ve standart kimyasal kullanmaya başladık. Kayaağıl, haftanın her günü pırıl pırıl hizmet vermeye başlıyor” dedi.

Tesislerde soğuk su hattı, termal havuzların yenilenmesi, alçıpanların PVC ile değiştirilmesi gibi çalışmalar yapılarak sorunlar bitirildi. Ayrıca mevcut kafeteryaya, dışa bakan havuzların bulunduğu bölümde bir kafeterya daha eklendi. Yapılan turnike sistemi ile suiistimallerin de önüne geçilecek bir sistem oluşturuldu. Merkeze vatandaşların istekleri doğrultusunda masaj koltukları da alındı.
YENİ İŞLETME ANLAYIŞI İLE YENİLENDİ
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz jeotermalde Uşak’ın hak ettiği bir merkeze kavuştuğunu belirtti. Tesisin eksikliklerinin bitirildiğini ve vatandaşların kullanımına açıldığını kaydeden Korkmaz, “Belediyemizin ve halkımızın önem verdiği yerlerden birisi olan Kayaağıl Jeotermal Merkezi’nde göreve geldiğimizde bazı sıkıntıları vardı. Tesisin soğuk su ihtiyacı taşıma yöntemi ile yapılıyordu. Bunun ile beraber jeotermal kaynağı varken ısınma kömür kazanı ile sağlanıyordu. Açılmasının üzerinden bir yıl geçmemesine rağmen tavanında ve zemininde telafi edilemez sıkıntılar söz konusuydu. Biz bu duruma hemen el koyarak vatandaşlarımızın hak ettiği tesis için çalışmalarımızı yaptık” dedi.
Termal merkezini beklentilerin üstünde bir konuma getirdiklerini dile getiren Korkmaz, Uşak halkına yeniden hizmete veriyor olmasının mutluluğunu yaşadıklarını iletti. Merkezde sıkıntıların yaşanmaması için tüm tedbirlerin alındığını ve yeni ek binaların yakın bir zamanda bitirileceğine dikkat çeken Korkmaz şunları söyledi: “Hemşehrilerimizin en çok rağbet ettiği merkezlerimizden birisi olan Kayaağıl Jeotermal Merkezimizi bundan sonra da akılcı yönetimler ile idare edilmesini sağlayacağız. Tesisimizin daha da iyi bir konuma gelmesi için planlamalarımızı hayata geçireceğiz. Bu kapsamda sosyal tesisler, aqua park ve yeni apartların kısa sürede hizmete açacağız”
EROL KORKMAZ; “UŞAK’A YAKIŞMIYORDU”
Termalde marka olma hedefini koyan bir kentte aksaklıkları ile dolu olan bir merkezin yakışmadığını ve bu nedenle tadilat çalışmalarını yaptıklarını ifade eden Korkmaz, “İlimizin marka değerlerine sahip çıkan bir yapıda belediyecilik yapıyoruz. Bu nedenle termal de bizler ve vatandaşlarımız için önemli bir yerdedir. Yapacağımız çalışmalar ile ilimizi bu konuda marka kentler arasına sokup rekabetçi bir yapıda olacağız. Projelerimiz tamamen bittiğinde ise termalde bizde varız diyeceğiz. Tüm bunları planlarken mevcut tesisimizin ilimize yakışmayan sıkıntıları olduğunu gördük. İçme ve soğutma suyundan ısıtmasına, tavanından tabanına kadar ciddi problemleri tespit ettik. Bu nedenle eylülde başladığımız tadilatlar ile tesisimiz istenilen düzeye geldi. Ayrıca vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda mesaj koltukları ve yeni kafeterya yaptık. Yakın bir zamanda merkezimizde masörler de hizmet vermeye başlayacak. Yapılan ve yapılacak çalışmalar ile termal merkezimizde artık her şey normal ve kaliteli bir düzeyde ilerleyecek”
YENİ APARTLAR VE TESİSLER YOLDA
Uşak’ın Afyonkarahisar gibi termal ile anılan ve sevilen bir kent olacağını aktaran Korkmaz, bunun için bütün hazırlıkları yaptıklarını belirtti. Korkmaz, “İlimizin termal suları Türkiye’nin sağlık açısından önde gelen sularının başında geliyor. Şimdiden bu hali ile bile birçok şehir dışından misafirimiz geliyor. Biz bu durumu daha da iyileştirmek için bir dizi çalışma yapıyoruz. Çevre yolu güzergahında olan tesislerimize apart, aqua park ve sosyal tesisler ilavesi yapacağız. Bunun yanında büyük bir sağlık merkezi ve otel için şimdiden yer tahsisini belediyemiz lehine sağladık. Çalışmalarımız özel teşebbüsü de kentimize çekecek ve Uşak yeni yatırımlar ile termalde cazibe merkezi olacak” dedi.

“Tesisimizin eksikleri vardı ve bunları gidermemiz gerekiyordu. Aksi halde, daha büyük sıkıntılar ortaya çıkacak ve halkın parası boşa gidecekti. Şu anda Kayaağıl Termal, Afyonkarahisar’daki lüks bir otelin termal bölümünden farksız. Vatandaşlarımız 12 Ocak 2015 Pazartesi gününden itibaren, termal imkanlardan yararlanabilirler” dedi.

12 Ocak 2015 Pazartesi günü kapılarını halka açıyor. Buna göre Salı, Çarşamba ve Pazar günü kişi başı 5 TL’den hizmet verecek olan Kayaağıl Termal’de haftanın diğer günleri ise giriş ücreti 10 TL’ye çıkacak.

YORUM YAZBENZER HABERLER