UŞAK 27°C
Az Bulutlu

KENT PARK PROJESİ İÇİN İLK ADIM ATILDIpost_views_covat Görüntüleme

kategorisinde, 16 Ocak 2015 - 20:52 tarihinde yayınlandı

KENTPARK

Uşak Belediyesi’nin mega proje olarak lanse ettiği Kent Park projesinin başlangıcı olarak Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü binasının yıkım töreni

Uşak Valisi Seddar Yavuz, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sait Çelik ve AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım’ın katılımlarıyla bir şenlik havasında gerçekleştirildi.

Uşak Valisi Seddar Yavuz, “Türkiye Cumhuriyetİ Devleti son 10 yılda sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirdi  ve ekonomiden siyasete Türk insanı artık başı dik şekilde yürüyor.  Türk insanı her işi başarabileceği inancını beyninde taşıyor. İşte bu gelişim Uşak’ta da devam ediyor. Dün ilkleri başaran Uşak, bundan sonra da ilkleri yapacaktır. Şimdi ülkemizin vizyonuna uygun olan projede ilk yıkımın yapılmasının heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel projeler başarabileceğimizi herkese göreceğiz” dedi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,  yaptığı konuşmasında “Bugün Uşak adına tarihi bir olay için burada buluştuk. Uşak’ın kaderini değiştirecek ve marka şehir olma yolunda hızla ilerlemesine neden olacak olan Kent Park Projesi’nde ilk adımı atmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Uşak bu tür önemli projeleri birlik ve beraberlik içinde, araya nifak sokmadan hangi düşüncede olursa olsun herkesle bütünleşerek gerçekleştirilebileceğini göstermiştir” dedi.

Cahan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın da onayını alarak bu alanda yeni bir eğitim kampüsü kuracağız. Meteoroloji Müdürlüğü binasının ardından Adalet Bakanımızın da onayı alarak eski adliye binasında da çalışmalarımız çok yakında başlayacak ve şehrimizin çehresi değişecek, Uşak’ın nefes alacağı bir park inşa etmek istedik. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen Başbakanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, valimize ve daire amirlerimize teşekkür ederim. Uşak’a hayırlı olması diliyorum” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER