UŞAK 26°C
Açık

KISAS GELİYOR !post_views_cowwa Görüntüleme

kategorisinde, 17 Şubat 2015 - 12:25 tarihinde yayınlandı

ünaloğlu

Fatih Karahan’ın kaleminden çıkan KISAS adlı film senaryosu son günlerde gündemde dolaşıyor. Filmin genel yönetmenliğini Uşaklı Yönetmen Murat ÜNALOĞLU, Yönetmen Yardımcılığınıda Ali Burak Cesur ve Hüseyin Can yapacak, Uşak ta çekilecek olan KISAS filminin yapımcılığını ise REC-STAR AJANS üstlenecek. Filmin genel içeriği yaşanmış bir tecavüz olayından sonra alınan intikamı anlatıyor. Son Zamanlarda Popüler olan Kış Masalı şarkısının klibini çeken ve bazı film projelerine imza atan Uşaklı Yönetmen Murat ÜNALOĞLU filmin yönetmenliğini üstlenerek şunları dile getirdi ; Kardeşim gibi sevdiğim Fatih KARAHAN’ın yaklaşık 3 aydır bu proje kafasında vardı, senaryoyu okuduğumda Filmi kabul ettim. Filmin İçeriği tecavüze uğrayan gencin arkadaşlarının intikam duygusunu anlatıyor. Tabiki Ülkemizde bu tür olayların
yaşanması haliyle bizleride üzüyor,tamamen insanlığın vicdanına kalmış bir durum söz konusu bu tür olaylara hiç bir zaman insanlarımız ve hükümetimiz sessiz kalmaz ellerinden ne geliyorsa yapmaya her halukarda hazırlardır. ‘KISAS’ Kavram olarak bir suç işleyenin aynı cinsten bir ceza ile cezalandırılması anlamına
gelmektedir. Kur’an da öldürenin (katilin) bağışlanmasını tavsiye ediyor. Ancak bu af yetkisi yalnızca ölenin yakınlarına aittir.
Onlar dilerlerse af ederler, dilerlerse diyet (kan bedeli) alırlar. Ama affetmezlerse, suçlunun cezası verilmelidir.
Bu cezayı da ancak müslüman ların işlerini yürüten yetkililer yerine getirebilir. Kısas, Kur’an ın tesbit ettiği bir cezadır.’dedi.

Film hakkında bilgiler veren yönetmen Murat ÜNALOĞLU, ülkemizde de çok sık rastladığımız tecavüz olaylarına değinecek olan KISAS filminin çekimlerine bir ay içinde başlayacağız ve tanınmışlıktan ziyade yeni arkadaşlarla ekran karşısına geçeceğiz inşallah dedi..

YORUM YAZ



BENZER HABERLER