UŞAK 26°C
Açık

MHP UŞAK İL TEŞKİLATI İSTİŞARE TOPLANTISIpost_views_covek Görüntüleme

kategorisinde, 30 Kasım 2014 - 16:44 tarihinde yayınlandı

77777777777(1)

 “SAYIN” YERİNE “SAYGIDEĞER” 

MHP Uşak İl Teşkilatı 8 yıl aradan sonra, “Geniş Katılımlı İstişare Toplantısı” düzenledi. Toplantıda Divan Başkanı seçilen Uşak Baro Başkanı Baki Kantar, “Bundan sonra ben Genel başkanımız Devlet Bahçeli’ye “Sayın” demeyeceğim. 30 bin kişinin katili, “Sayın” olarak kalsın. Buradan bir kampanya başlatıyorum. “Sayın” yerine, “Saygıdeğer” kelimesini kullanalım” önerisinde bulundu.

MHP Uşak İl Teşkilatı tarafından 8 yıl aradan sonra düzenlenen ““Geniş Katılımlı İstişare Toplantısı”nda Divan Başkanı seçilen Uşak Baro Başkanı Baki Kantar’ın konuşması damgasını vurdu. Kantar, “Bundan sonra, bebeklerin ve 30 bin kişinin katiline, “Sayın” diyelim” Sayın yerine, “Saygıdeğer” şeklinde hitap edelim. Buradan bir kampanya başlatıyorum” ifadesini kullandı.

“ERMENİSTAN’A HACCA GİTTİLER”

MHP Uşak İl Teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısına milletvekilliği aday adayı olan Ali Özleyen ve Mehmet Özkuk, ilçe başkanları, Ülkü Ocakları, kadın ve gençlik Kolları Başkanları ve 400 kadar MHP’li katıldı.

Toplantı’nın Divan Başkanlığına seçilen Uşak Baro ve eski MHP İl Başkanlarından Avukat Baki kantar, konuşmasına başlarken, “Ben Uşak baro Başkanı olarak değil, ülkücü dava için saçlarını ağartmış bir ülkücü olarak konuşuyorum” diyerek sözlerine başladı.

Kantar, “Türkiye’de bu iktidardan ve gönüllü BOP eş başkanlığı yapan kişilerden kurtulmak şarttır. Ortadoğu, Türkiye’nin kanayan yarası haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve devletini kurtarmak hepimizin öncelikli görevidir. Türk Milletini bu içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarmak ve yönetmek için gerekli makamları işgal edeceksiniz” tavsiyesinde bulundu.

Konuşmasının bu bölümünde hükümet politikalarına değinen Kantar, “Gençliğinde çamur başkan dedikleri birisi, şimdi de çamurluğuna devam ediyor. Genel Başkanımızı, ‘Tunceli’ye git söyle, Diyarbakır’a git söyle’ diye sıkıştırıp duruyor. O da aslanlar gibi gitti ve “Ne Mutlu Türküm diyene” dedi. O öğrenciyken, üniversite kapılarına Peygamber Efendimize hakaret dolu sözler yazılırdı. Biz kimse yokken üniversitelere girer çarpışırdık. Yanımıza öyle 5-10 bin polis de olmazdı. Bunlar girer, sol ellerini kaldırırdı. “Niye gittiniz?” diye sorduğumuzda da, “Müslümanlıkta hicret sünnettir” diye cevap verirlerdi.

Türkiye’nin en başarısız Dışişleri Bakanı şimdi başbakan oldu. Bunu zamanında Kıbrıs meselesi hangi aşamadaydı? Hangi aşamaya geldi? Annan planını zorla kabul ettirip, Merhum Rauf Denktaş’ı küçük düşürdüler.  Ermenistan’ hacca gittiler. Azerbaycan’ın yanında olmaları gerekirken, Ermenistan ile yapılan milli maçta stada Azerbaycan bayrağı sokmadılar. Irak’ta Musul, Kerkük illerinde yaşayan Türkmenlerimiz kırmızıçizgimizdi. Şimdi Türkmen toprağını kaptırdık. Güneydoğu ve Doğu’dan topraklarımız kopmak üzere. Suriye ile hiçbir problemimiz yokken, problem çıkardık. Hangi başarıya imza attık? Suriye ile aramızdaki üç İsrail büyüklüğündeki araziyi mayınları temizlesin diye İsrail’e verdik. Sonra öğrendik ki; arazide mayın falan yokmuş. Dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal bu oyunu bozunca kendisine bedel ödettiler” yorumunu yaptı.

“SAYGIDEĞER KAMPANYASI”

Kantar, “Çözüm süreci dediler. Bebeklerin ve 30 bin kişinin katiline “Sayın” dediler. Biz, bunu ilk önce dil sürçmesi sandık. Ama değilmiş. Ben bundan sonra Genel Başkanıma “Sayın” demem. “Saygıdeğer” derim. Sayın unvanı bebek katilinin olsun. Basın vasıtasıyla buradan bir çağrı yapıyorum: Sayın kelimesini kullanmayalım.”

Daha sonra konuşan MHP Uşak İl Başkanı Hüseyin Karabey, “Hepiniz 8 yıl sonra düzenlemiş olduğumuz “Geniş Katılımlı İstişare Toplantısı”na hoş geldiniz. Bugün burada toplanmamızın nedeni birlik ve beraberliğimizi Uşak’a haykırmaktır.  “MHP iç çekişmelerle uğraşıyor, artık onlardan bir şey olmaz” diyenler bu toplantı en güzel cevaptır” dedi.

“MHP’NİN CEVABI”

Daha sonra söz alan MHP Uşak İl Başkanı Hüseyin Karabey, “MHP artık iktidar olmalıdır. Bunun için gereken neyse yapılacaktır. Bu süreçte siz dava arkadaşlarımızın duygu ve düşünceleri, tavsiyeleri nelerdir? Bunları öğrenmek için bu toplantıyı tertip ettik. Bu toplantıdan kavga umanlar hüsrana uğrayacaktır. Bu toplantıda kavga ve patırtı çıkmayacaktır. Buna müsaade etmeyeceğiz.  Hepimiz ülkücü terbiye çerçevesinde harekete edeceğiz. Kimsenin diğerine sataşmasına ve laf atmasına müsaade etmeyeceğiz” uyarısı yaptı.

Toplantının bundan sonraki bölümü basına kapalı olarak devam etti.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER