UŞAK 23°C
Az Bulutlu

MİLLETVEKİLİ İSMAİL GÜNEŞ İN ENGELLİLER HAFTASI MESAJIpost_views_covca Görüntüleme

kategorisinde, 11 Mayıs 2015 - 21:18 tarihinde yayınlandı

GÜNEŞ

Yaşamımızın önemli bölümünü oluşturan engellilerin eğitim, barınma, rehabilitasyon ve sosyal gelişimini sağlaması sosyal devletin gereğidir.

Sosyal devlet anlayışıyla engellileri ötekileştiren, toplumun dışına iten, eve hapseden çağ dışı anlayışı reddederek, pozitif ayrımcılık ilkesini hayata geçirerek 12 yıllık iktidarımız döneminde engelli vatandaşlarımızın haklarını güvence altına alacak anayasa değişiklikleri yaptık. Kamuda iş imkanı sağlamak, sınav merkezlerini engellilerin kullanabileceği hale getirmek, sosyal bakım ve rehabilitasyon merkezleri kurmak gibi köklü değişikliklere imza attık. 2007 yılında engellilere “Evde Bakım ve Rehabilitasyon” hizmetini başlatarak engelli vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltme yolunda önemli bir adım attık.

Hepimizin engelli olma potansiyeli taşıdığımızı unutmayarak, engellilerin sorunlarına toplum olarak daha fazla duyarlı olmamız gerektiğini bu hafta münasebetiyle bir kez daha hatırlatmak isterim. Toplumumuzun en hassas meselelerinden olan engelli vatandaşlarımızla ilgili meselelerdeki duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle ve kardeşlik duygularıyla kucaklıyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER