UŞAK 23°C
Az Bulutlu

MİLLİ EĞİTİMDE ŞAİBELİ ATAMA İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDIpost_views_covrv Görüntüleme

kategorisinde, 06 Nisan 2015 - 19:41 tarihinde yayınlandı

BBB

Uzun süredir eğitim camiasındaki çalkantılar, usulsüz atamalar ve yolsuzluk iddiaları ile sık sık kamuoyunun gündeminde geniş yer bulan Sivaslı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yine bir usulsüz atama iddiası ile gündemi meşgul edeceğe benziyor.

Konuyla ilgili ATASEN Uşak Temsilcisi Aydın Pazarcı yazılı açıklamada bulunarak; Sivaslı Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman’ın Uşak Valisi Seddar Yavuz’u ve İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’i de yanılttığını ifade etti.

ATASEN Uşak Temsilcisi Aydın Pazarcı açıklamasında şunlara da değindi:

“Tecrübeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Temel Sarı’nın görevden alınmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde skandalların ardı arkası kesilmedi. Gün geçmiyor ki bir skandala imza atılmasın. Eski İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mutlu Akduman, İl geneline istekli bulunup bulunmadığı konusunda herhangi bir yazı çıkarmadan Sivaslı Dursun Yalım Fen Lisesi müdür yardımcılığına talip yok diyerek Uşak Valisi Sayın Seddar Yavuz ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bülent Şahin’i yanıltmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin “Yönetici olarak görevlendirileceklerde aranacak genel şartlar” başlıklı 5. Maddesinin (c) fıkrasında “Yönetici olarak görevlendirileceklerde “görevlendirileceği eğitim kurumuna, görevlendirileceği tarihte alanı itibarıyla öğretmen olarak atanabilme şartını taşıyor olmak” şartı bulunmasına rağmen usule, kanun ve yönetmeliklere aykırı olarak bir sınıf öğretmeni Dilek Bozkurt’un görevlendirilmesi kabul edilemez.

Asilin şartlarını taşımayan Dilek Bozkurt,  Eski İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mutlu Akduman’ın görev yaptığı Sivaslı Atatürk İlkokulunda sınıf öğretmeni olup, Fen Lisesinde gireceği ders bulunmamaktadır. Bu nedenle, aldığı ek ders ücreti konusunda tereddüt olduğu da tartışmasızdır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:uşakhabermerkezi

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER