UŞAK 26°C
Açık

MÜSİAD REKRÖR PROF. DR. SAİT ÇELİK İ MAKAMINDA ZİYARETİpost_views_covim Görüntüleme

kategorisinde, 20 Şubat 2015 - 22:27 tarihinde yayınlandı

müsiad

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Uşak Şubesi Başkanı Nuri Arslan ve beraberindeki heyet Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik’i makamında ziyaret etti.

Memnuniyetini dile getiren Rektör Çelik, kamu yararına kurulmuş güçlü sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin de (MÜSİAD) bu sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirtti. Dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan işadamlarının ülkemizin hem ekonomik hem de sosyal ilerlemesinde önemli rolü olduğuna dikkat çeken Rektör Çelik, üniversite-sanayi işbirliğinin bu ilerlemede sac ayaklarından biri olduğunun altını çizdi.

MÜSİAD başkanı Nuri Arslan, ülke ekonomisine katkı sağlamak, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda yardımcı olmak, bölgesinde güçlü, dünyada sözü geçen ülke konumuna gelmek için çalıştıklarını ifade ederek üniversite-sanayi işbirliğini önemsediklerini belirtti. Uşak Üniversitesi ile MÜSİAD olarak ortak projeler yapmak istediklerini belirten Nuri Arslan “Uşak Üniversitesi’nin son yıllarda göstermiş olduğu ilerleme ve gelişmeyi önemsiyoruz. Bu ilerlemede Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ve çalışanların büyük katkıları var dedi.”

Ziyaretin sonunda Nuri Arslan ve beraberindeki heyet Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ve tüm üniversite çalışanlarına başarılar diledi.

YORUM YAZBENZER HABERLER