UŞAK 26°C
Açık

NEDEN RED OY U KULLANDILAR.post_views_covbo Görüntüleme

kategorisinde, 22 Kasım 2014 - 17:37 tarihinde yayınlandı

LOGOO

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Belediye Meclisi’nde engellilerin içme suyunu ucuz kullanmalarına yönelik CHP grubunun verdiği önergeyi red ettiğini, önergenin AK Partili belediye meclis üyelerinin kabul oyu ile geçtiğini belirtti. Konu hakkında bilgi veren Uludağ, Kasım Ayı Meclisi’nde kentte yaşayan engellilerin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik olumlu kararlara imza attıklarını kaydederken, AK Parti grubu olarak engelliler için yapılan tüm projelerde siyaseti bir kenara bıraktıklarını dile getirdi.

CHP VE MHP RED OYU KULLANDI

Belediye Meclisine engellilerin kentteki yaşamlarını kolaylaştırmak adına CHP adına Meclis Üyesi Mehmet Karakoç tarafından sunulan önergenin ardından, görüşülmek üzere Plan ve Bütçe ve Hukuk Komisyonuna havale edilmişti. Komisyon’da yapılan görüşmeler esnasında ise konunun gelir tarifelerinin görüşüldüğü komisyon toplantısında karar verilmesi yönünde karar çıkmıştı. Gelir tarifelerinin görüşüldüğü son komisyonda, engelli vatandaşların su indiriminden faydalanması konusu, CHP ve MHP’li üyelerin “Red” oyu vermesine rağmen AK Partili temsilcilerin “Kabul” yönünde oy vermesi ile oy çokluğu sağlanarak olumlu komisyon raporu olarak ortaya çıkmıştı. Son olarak Belediye Meclisi’nde gelir tarifelerinin görüşüldüğü Kasım Ayı Bütçe görüşmeleri sonunda engellilerin hayatlarını değiştirecek kararları da kapsayan bütçe oylamasında da AK Parti grubunun 17 oyuna karşılık 10 red oyu olmasına rağmen engelliler için beklenilen oylama pozitif olarak gerçekleşti.

KARAR YİNEDE OLUMLU

Ocak ayından itibaren uygulanacak kararlar ile kentte yaşayan engelliler su faturalarında indirim hakkına sahip olacak. Alınan karar ile kent içinde yollar ve kaldırımlar ise engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak şekilde düzenlenecek. Şehir içi ulaşım sağlayan otobüslerin sahipleri ise araçlarını engellilere göre dizayn edecek.

YORUM YAZBENZER HABERLER