UŞAK 27°C
Az Bulutlu

ÖRNEK BAŞKAN ÖRNEK BELEDİYECİLİKpost_views_covek Görüntüleme

kategorisinde, 24 Ocak 2015 - 20:47 tarihinde yayınlandı

BELEDİYE

Uşak Belediyesi 2015 yılı içinde su kullanım ücretlerine zam yapmayacağını ve bununla birlikte şehir içi ulaşımda yaptığı indirim ile de örnek oldu. Belediyenin aldığı bu kararlar vatandaşların cebine olumlu şekilde yansırken, başka iller arasında da emsal gösterildi.

Uşak Belediyesi’ nin kentte yaşayan herkesin menfaatlerini düşünen bir hizmet anlayışı içinde olduğunu belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bunun gereklerini de sonuna kadar yerine getirdiklerini söyledi. Vatandaşların temel ihtiyaçlarının zam almasına gönüllerinin razı olmadığını aktaran Başkan Cahan, “Kentimizde yaşayan her bireyin düşünceleri bizler için son derece değerlidir ve bu nedenle vatandaş odaklı belediyecilik kuralı ile çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Belediyemiz kentimizi güzelleştirmenin yanında maddi anlamda da hemşehrilerimizin yüzünü güldürecek çalışmalara imza atmaktadır. Bu kapsamda su ve ulaşım gibi önemli gereksinimlere zam yapmadık” dedi.

Uygulamaların ardından farklı illerde Uşak’ın örnek gösterildiğini dikkat çeken belediye başkanı Nurullah Cahan, Uşak Belediyesi’nin uygulamaları ile her zaman önde olmaya devam edeceğini söyledi.
Kenti düşünen bir yapıda hizmetlerin devam edeceğini aktaran Cahan, “Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilen bir yapıdayız. Bu nedenle vatandaşlarımız görev süremizce belediye hizmetlerinden mutluluk duyacaklar” dedi. Başkan Cahan, “Hergün yüzlerce vatandaşımız ile diyalog halindeyiz. Bu nedenle oturduğumuz yerden yönetim tarzını kullanarak değil, kentimiz ile ortak akıl ile sorunları çözüyoruz. Bu bilinç ile vatandaş dostu projelere hemşehrilerimiz ile birlikte imza atmaya devam edeceğiz” diyerek Uşak’ın daha güzel günlere kavuşacağına işaret etti.
Uşak’ın belediyecilik anlamında kazanımlar sağlamaya devam edeceğinin altını çizen Başkan Cahan, bunun için durmaksızın çalıştıklarını ifade etti. Cahan sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve gelmemiz ile beraber daha önce söz verdiğimiz gibi kentimizin her anlamı ile kazanacağını taahhüt etmiştik. Şimdi bu sözlerimizi yerine getirmenin hazzını yaşamaktayız. Projelerimizin olumlu yönde seyir etmesinin yanında vatandaşlarımızın günlük hayatlarında önemli olan konulara da güzellikler getirdik. Öncelikle metreküp fiyatı 1.60 TL olan suya zam yapmadık. Akabinde ulaşım fiyatlarında tam ücreti 1.80 TL’den 1.50 TL’ye, öğrenci fiyatını ise 1.30 TL’den 1 TL’ye çektik. İlimizin kazanımları artarak devam edecek dedi.”

YORUM YAZBENZER HABERLER