UŞAK 27°C
Az Bulutlu

REKTÖR SAİT ÇELİK’TEN ÇELİK GİBİ AÇIKLAMApost_views_covbr Görüntüleme

kategorisinde, 15 Şubat 2015 - 21:16 tarihinde yayınlandı

SAİT

 2012 yılında Tanzanya ve ABD’nin bazı Doğu Eyaletlerini ziyaret eden Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik, şehirde ve üniversitede yaşanan dedikodular nedeniyle idari personeli toplayıp dedikodulara ve yanlış anlamaya mahal vermeden çalışılması gerektiğini söyledi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik’in ülke genelinde yaşanan hassas süreç ve operasyonların devam ettiği sırada yaptığı toplantı yeni dedikodulara neden olurken Rektör Çelik, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.
Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleşen toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran ve Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adil Karaman da katıldı.
“DEDİKODUYA MEYDAN VERMEDEN İŞ YAPMAK GEREK”
Toplantıda kendisi ile ilgili dedikodulardan söz etmeyen ancak dedikoduya meydan vermeden çalışmanın önemine değinen Prof. Dr. Sait Çelik toplantıda yaptığı konuşmada kurum içi doğru iletişimin önemine de dikkat çekti. Dedikodular ve yanlış anlamalara meydan vermeden iş yapmak gerektiğini altını çizen Rektör Çelik “Göreve geldiğimiz andan itibaren aidiyet duygusunu geliştirmeyi hedefledik. Kurum kültürünü yerleştirmeye ve üniversitemizi marka bir üniversite yapma gayreti içinde biraya geliyoruz. Bu buluşmaları çok önemsiyoruz. Çünkü ön yargılar, kırgınlıklar varsa bunları bir şekilde bu tür buluşmalarla azaltmayı hedefliyoruz. Ötekileştirmek ve kavga etmek en kolay iş. Oysa ki bir araya gelerek açık bir dille, samimiyetle sorunları çözmek ve idare etmek zor olsa da yapılması gereken iştir. Öfke ile kalkıp zararla oturmamak gerekiyor. Ekip ruhuyla hareket edip, birbirimize omuz vererek yolumuzda yürürsek saygınlık kazanırız. Uşak Üniversitesi kimliği ile gurur duyabilmemiz bu birliktelikler ile mümkündür” diye konuştu.
Toplantıda Uşak Üniversitesi’nin gelişimiyle ve gelecek planlarıyla ilgili bir sunum yapan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik soruları da yanıtladı.

YORUM YAZBENZER HABERLER