UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

REKTÖR ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI İLE BİR ARAYA GELDİpost_views_coviq Görüntüleme

kategorisinde, 18 Şubat 2015 - 19:45 tarihinde yayınlandı
rektör rekt
Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleşen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adil Karaman katıldı.
-Özgecanlar olmaması için, bütün mağdur ve mazlumların yanında olmak için toplumsal bir duyarlılığa ihtiyacımız var
Rektör Prof. Dr. Sait Çelik konuşmasının başında üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katledilişini kınayarak acılı ailesine başsağlığı diledi. Rektör Çelik, hunharca ve kan donduracak bir şekilde katledilen Özgecan Aslan’ın ülkemizi derinden etkilediğini söyleyerek “İçimize bir ateş düştü. Her türlü şiddete, özellikle kadına yönelik şiddete karşıyız. Bu konuda farkındalık yaratmalıyız. Böylesi insanlar, canavarlar, aramızda nasıl dolaşıyor? Böylesi insanlara nasıl müsaade ediyoruz? Aramızda dolaşan bu tür insanları rehabilite edipte bu cinayetleri önleyecek toplumsal yapıya neden sahip değiliz? diye hayıflanıyorum. Çünkü etrafımızdaki kişilerin davranış ve karakterlerini görüyoruz. Bize bir şey olmaz diyoruz. Ama gün geliyor ne acıdır ki oluyor. Özgecanlar olmaması için, bütün mağdur ve mazlumların yanında olmak için toplumsal bir duyarlılığa ihtiyacımız var. Bu meyanda dünyada başta Suriye’de olmak üzere tüm mağdur ve mazlumların yanında olmamız gerekir.”dedi.
-Kapımız her zaman herkese açıktır
Rektör Çelik, göreve geldikleri zaman birçok kişinin temizlik ve güvenlik görevlilerinin değişmesi ile ilgili görüşleri olduğunu ancak kendilerinin böyle bir değişikliğe gitmediğine dikkat çekerek konuşmasında şunları söyledi: “ İnsana inandığımız için ve kurumsal devamlılığa inandığımız için hiçbir değişiklik yapmadık. İlkeli bir idari anlayışımız var. Doğru çalışan herkesi destekleriz. Görüş, öneri ve sorunlarınıza kapımız her zaman açık.”
Uşak Üniversitesi’nin gelişimi ile ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ayrıca üniversitede görev yapan Güvenlik Görevlileri ve Temizlik Personelinin görüş ve önerilerini dinleyerek sorularını yanıtladı.
Toplantı düzenlenen resepsiyonun ardından sona erdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER