UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜpost_views_covdg Görüntüleme

kategorisinde, 29 Aralık 2014 - 12:33 tarihinde yayınlandı

yuruyus1

Vali Seddar Yavuz, “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşlerine tüm halkımızı bekliyoruz”

sağlık Bakanlığı’nın “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” faaliyetleri kapsamında, “Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü” etkinlikleri devam ediyor.

 

Uşak Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Bireylül Stadyumunda gerçekleştirilen yürüyüşe Vali Seddar Yavuz, Milletvekili İsmail Güneş, daire müdürleri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Yağışlı bir havada gerçekleştirilen yürüyüş sonrası açıklamalarda bulunan Vali Seddar Yavuz, “Sağlık Bakanlığımız tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde bu yürüyüşe katılarak farkındalık yaratmak istedim. Bu tür etkinliklere tüm Uşak halkını bekliyoruz” dedi.

Her geçen gün teknolojinin gelişmesi ile birlikte hareketli nüfus sayısının azaldığına dikkat çeken Vali Yavuz, “Gelişen teknoloji ile birlikte artık geçmişe oranla hareketli nüfus sayımız azalmaktadır. Böylelikle spor yapma alışkanlığının arttırılması önem arz etmektedir. Bu nedenle ilimizde vatandaşlarımızın spor yapmalarını sağlayacak alt yapı çalışmaları ve yeşil alanların arttırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimizi küçük yaşlarda spora başlamaları için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Çocuklarımızın spor ile uğraşmalarını istiyorsak onlara uygun spor alanları yapmamız gerekir” dedi.

Yürüyüş sonrası etkinliğe katılan çocuklara oyuncak dağıtan Vali Seddar Yavuz, daire müdürleri ve vatandaşlar ile birlikte voleybol oynadı.

YORUM YAZBENZER HABERLER