UŞAK 23°C
Az Bulutlu

SAHTE ALTIN SATICILARI YAKALANDIpost_views_covco Görüntüleme

kategorisinde, 25 Şubat 2015 - 21:29 tarihinde yayınlandı
Şehrimizde son dönemlerde kuyumcu esnafına sahte altın satmaya çalışan ve satan şüphelilerin artması sebebiyle; mağduriyetlerin yaşandığı anlaşıldığından Uşak Emniyet Müdürlüğü ilgili ekipleri bu gibi konular ve şüpheli şahıslar hakkında çalışmalar yapmaları için görevlendirilmişlerdir.

Polislerin yapmış olduğu çalışmalarda; bir kadının şüpheli olduğu görülmüş ve ilgili polis ekibi tarafından takibe alınmış. Şüpheli N.D.’nin kuyumcular çarşısında bir  kuyumcuya altın görünümlü kolye satmaya çalıştığı esnada ekiplerce suçüstü yapılarak gözaltına alınmıştır. Yapılan incelemelerde (7) adet daha altın görünümlü kolye ele geçirilmiştir. N.D.’nin ilimize M.D. isimli erkek bir şahısla başka bir ilden geldiği ve olayları organize olarak birlikte gerçekleştirdikleri anlaşılmış ve M.D. isimli şahısta gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir.
Vatandaşlarımızın bu gibi bir durumla karşılaşılması halinde 155 Polis İmdat ihbar hattını arayarak ihbarda bulunmaları mağdur olmamaları için önem arz etmektedir.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER