UŞAK 23°C
Az Bulutlu

SANAT MÜZİĞİ KONSERİ BEĞENİ KAZANDIpost_views_couyq Görüntüleme

kategorisinde, 30 Mart 2015 - 16:38 tarihinde yayınlandı

JK

Uşak Belediyesi’nin düzenlediği Uşak Türk Sanat Müziği Konseri büyük beğeni kazandı. Uşak Musiki Derneği’nin 10. Yılına özel verdiği konser ayakta alkışlandı.

Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bir etkinliğe daha imza attı.  Bu  kapsamda Uşak Musiki Derneği kuruluşunun 10. Yılı nedeniyle Türk Sanat Müziği konseri verdi. Atatürk Kültür Merkezi’nde Murat Şahintürk’ün şefliğinde gerçekleşen konsere Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Görgülü ve sanatseverler katıldı. Gecede sanat müziğinin en güzel eserleri koro tarafından seslendirilirken konser katılımcılardan büyük beğeni topladı. Konserin sonunda ise Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, koronun şefliğini üstlenen Murat Şahintürk’e “Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık” isimli seramik takdim etti.

Değerlerimize sahip çıkıyoruz

Uşak’ta kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında anlam dolu bir etkinliğe daha imza attıklarını kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kültür ve sanatın belediyesi olma yolunda emin adımlar ile ilerliyoruz” dedi. Türk Sanat Müziği konserinin yaşatılması ve sevdirilmesi gerektiğine vurgu yapan Cahan, “Belediyemiz etkinliklerini gerçekleştirirken, geçmişine ve kültürüne sahip çıkan bir yapı ilehareket etmektedir. Bu nedenle faaliyetlerimizde kültürümüzü önemseyen bir düşünce içersindeyiz. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konserleri de bu bağlamda önem arz etmektedir. İlimizde son zamanlarda bu bakımdan güzel  çalışmalar söz konudur. 10 yıldır faaliyet gösteren Uşak Musiki Derneği de Türk Sanat Müziği adına etkin çalışma yapmaktadır. Bugün de bunun güzel bir örneğini gördük” şeklinde konuştu.

Konsere olan yoğun katılımın da yapılan işin doğruluğunu gösterdiğine dikkat çeken Cahan, vatandaşların da sanat müziğine olan ilgilerinin kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

Yerel sanatçılarımızı önemsiyoruz

Konserin yerel sanatçılar tarafından yapılmasının anlam ifade ettiğini söyleyen Cahan,”Biz her fırsatta yerel sanatçılarımıza sahip çıkacağımızı ve Uşak ile bütünleştireceğimizi belirtiyorduk. Bunu fiilen gerçekleştirmenin heyecanını yaşamaktayız. Bundan sonra da aynı düşünceler ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kentimizin değerlerine sahip çıkarak en iyi yerlere getireceğiz” ifadesini kullandı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER