UŞAK 23°C
Az Bulutlu

SGK ve İŞKUR müdürlüklerine ziyaretpost_views_covai Görüntüleme

kategorisinde, 10 Ekim 2014 - 2:01 tarihinde yayınlandı

Vali Seddar Yavuz Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında kurum müdürlerinden bilgi aldı.

sgk

İlk olarak Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Seddar Yavuz İl Müdür Zafer Kahraman ve müdür yardımcıları tarafından karşılandı. İl Müdürlüğü binasında incelemelerde bulunan Vali Yavuz, birimlerin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Özellikle meslek seçim aşamasında bulunan gençler ile işsizlerin meslek sahibi olup istihdam edilebilirliğini artırmak açısından Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğünün yoğun çalışma içersinde olduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, “Vatandaşların iş hayatına katılmaları konusunda Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğümüz etkin bir çalışma yürütmektedir. Kurumu ziyaretimde iş gücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda; iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetini etkin bir şekilde sunan, iş gücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik aktif programlar yoluyla istihdamı kolaylaştıran, istihdam imkanlarını geliştirerek, çeşitlendiren ve işini kaybedenlere geçici bir süre gelir desteği sağlamakla ilgili çalışmalar ve faaliyetleri hakkında bilgi aldım” dedi.
Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından SGK Uşak İl Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Yavuz, İl Müdür Vekili İbrahim Öztürk ve müdür yardımcıları tarafından karşılandı. Yeni hizmet binasındaki birimlere girerek çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yavuz “Devletimizin vatandaş odaklı hizmet anlayışı ve hükümetimizin bu anlayışı icraata geçirdiği en önemli alanlardan birisi de sosyal güvenliktir. Ülkemizdeki tüm vatandaşlarımız sosyal güvenlik şemsiyesi altına alınması ve sağlık güvencesi kapsamına dahil edilmesi bu alandaki gelişmelerin en somut göstergeleridir. Bununla birlikte, sosyal sigortalar, sağlık ve kurumsal yapı olarak temel alanlarda norm ve standart birliğinin sağlanması kurumun hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırmıştır. Planlı faaliyetler, yerinde atılan adımlar ve yapılan denetimlerle kayıt dışı istihdamla mücadelede önemli mesafeler alınmış ve vatandaşlarımızın bugünlerini daha güzel yaşamaları, yarınlarına ise daha umutlu bakmaları için sosyal güvenlik bilincinin artırılması ile ilgili çalışmalara devam edilmektedir” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER