UŞAK 27°C
Az Bulutlu

TELEFON MAĞAZASI HIRSIZLARI GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDIpost_views_couzk Görüntüleme

kategorisinde, 30 Aralık 2014 - 20:36 tarihinde yayınlandı

HIRSIZ

Uşak merkez İsmetpaşa Caddesi’nde meydana gelen hırsızlık olayı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Edinilen bilgiye göre Ali Haydar Utandı’ya ait cep telefonu mağazasına sabaha karşı saat 04.30 sularında camı kırarak giren hırsız 70’e yakın telefonu alarak kayıplara karıştı. Piyasa değeri yaklaşık 60 bin TL olan cihazları çalan hırsızın görüntüleri güvenlik kamerasına yansırken, rahatlığı ise pes dedirtti. İş yerinin alarmı çalmasına rağmen cihazları çalan hırsız yaklaşık 3 dakika mağazada rahat rahat dururken, mağazanın bulunduğu İsmetpaşa Caddesi’nin trafiğe kapalı olması nedeni ile polis ekipleri olaydan 15 dakika sonra alarmın susması nedeni ile olay yerine gelmeyerek, devam etti. Sabah 07:00 sularında mağazaya gelen mağaza müdürü Ümit Kırmızı, camın kırılıp telefonların çalındığını fark edince durumu polise bildirdi.

      Mağaza müdürü Ümit Kırmızı, yaptığı açıklamada; “Uşak’ın en işlek caddesinde böyle bir hırsızlığın olması ilginç. Alarm aralıklarla 3 saat çalıyor ve kimsenin umurunda olmuyor. Caddenin trafiğe kapalı olmasından dolayı polis ekipleri buralarda ring halinde olamıyor. Buda hırsızlara davetiye çıkarıyor. Yaklaşık 60 bin TL’lik cihazlarımız çalındı. İnşallah biran önce yakalanır” dedi.
  İş yerinin güvenlik kamerası görüntüleri ve çevre sokakların güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis hırsızı yakalamak için araştırmalarını sürdürüyor

YORUM YAZBENZER HABERLER