UŞAK 26°C
Açık

TRAFİK SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN SENDE DUYARLI VE SORUMLU OLpost_views_covsb Görüntüleme

kategorisinde, 06 Mart 2015 - 22:09 tarihinde yayınlandı

ppp

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri; Uşak halkının iş yerlerine, mesailerine güvenle ulaşabilmeleri için sabah trafiğinin yoğun olduğu saatlerde, yağmur demeden soğuk demeden ulaşıma kapanan yolları açmak için olağanüstü çaba sarf etmektedirler.

İstatistiklere göre Türkiye geneli her 4,5 kişiye bir araç düşerken, il merkezinde Türkiye ortalamasının neredeyse iki katı 2,4 kişiye bir araç düşmektedir. Bu oran zaten iş yerleri, kamu kurum ve kuruluşları ile alışveriş merkezlerinin dar bir alanda toplandığı Uşak merkezinde, yoğun bir araç trafiğinin yanı sıra park sorunu yaşanmasına neden olmaktadır.
İlimizdeki kazaların büyük çoğunluğunun Çarşamba, Pazar ve Pazartesi günleri 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ve %58 gibi bir oranla kavşaklarda meydana geldiği görülmektedir. Yine bu kazaların sebeplerine bakıldığında, kavşaklara yaklaşırken hızımızı azaltmamak, kavşaklarda ilk geçiş önceliğine riayet etmemek ve dönüş kurallarına uymamak gibi hatalardan oluştuğu gözlemlenmektedir.

 

 

YORUM YAZBENZER HABERLER