UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

TV DE YAZITEPE LİLER PROGRAMI GÜZEL GEÇTİpost_views_covif Görüntüleme

kategorisinde, 01 Şubat 2015 - 20:46 tarihinde yayınlandı

dernek

Uşak Banaz İlçesinin Sanatçısı Fatoş Kadıoğlu’nun VİZYONTÜRK TV ekranlarında Hazırlayıp Sunduğu  canlı yayınlanan “Yörük Kızı” programının bu haftaki konukları  Banaz Yazıtepe Köylüleriydi.

Üç Saat boyunca Yazıtepe köyü Banaz ve Uşak Kültürü, Gelenek ve görenekleri, örf adetleri tanıtıldı.

Programa Yazıtepe’liler Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, Yazıtepe Köyü Muhtarı Sefer Gökpınar, Yazıtepe’li Sanatçılar Ali Aydoğdu ve Sevgi bulut olmak üzere dernek yönetimi ve tüm Yazıtepe’liler katıldı.

Misafir olarak İstanbul Uşaklılar Kültür Vakfı Başkanı Banaz’lı Rahmi Ekiz, Banaz Belediye Başkan yardımcısı Aysun Yıldız, Kütahyalı Sanatçılarda katıldı.

Coşkulu bir şekilde geçen programı sunan Fatoş Kadıoğlu Yazıtepe’liler den bol bol alkış aldı. Yazıtepe’li Sanatçı Ali Aydoğdu sevilen türküleri seslendirerek konukları coşturdu ve oynattı. Yazıtepe li Sanatçı Sevgi Bulut Hareketli parçalarıyla Yazıtepe’li gençleri coşturdu.

Yazıtepe köyü geleneksel gelin alma merasimi yapıldığı programda Yöresel kıyafetli gelinler ve damatlar oldukça ilgi çekiciydi. Yazıtepe Köylü Nurufe Öztürk ün yaptığı Yazıtepe yemekleri tanıtıldı .

Konuk olarak katılan Başkan ve sanatçılar birer konuşma yaparak Vizyon Türk TV ekibine ve Fatoş Kadıoğlu’na Misafir severliklerinden dolayı teşekkür ettiler. Programa Mersin Yörükler Birliğinden bir şairde iştirak edip yörük kızı adlı şiirini söyledi ve misafirleri oldukça duygulandırdı ve büyük alkış aldı.

Program Teşekkür konuşmaları ve hediyeleşme ile son buldu.

Programa Emekleri geçen Başta Dernek Başkanı Mehmet Yıldız Olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:banaznet

YORUM YAZBENZER HABERLER