UŞAK 26°C
Açık

UGD DEN SİYASİ PARTİLERE ZİYARETpost_views_covdk Görüntüleme

kategorisinde, 13 Şubat 2015 - 20:27 tarihinde yayınlandı

UGD1ugd2ugd3

Uşak Gazeteciler Derneği (UGD) yönetim Kurulu AK Parti ve CHP Uşak İl Başkanlıklarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, Uşak’ın yapılan yatırımlarla 2019 yılında her yönden kalkınacağı ve potansiyelinin artacağını, bundan da en çok basın kuruluşlarının yararlanacağını söyledi. CHP Uşak İl Başkanı Ferit Celal Güray da CHP olarak basına önem verdiklerini kaydetti.

Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, yeni seçilen UGD yönetimini kutlayarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yıldırım, “Gerek yerelde gerek genelde AK Parti iktidarı Uşak’a önem vermektedir. Yerl yönetimler olan Uşak Belediyesi ve İl Genel Meclisi çok kısıtlı imkânlarına rağmen, Uşak’ın kalkınması ve gelişmesi için tüm imkanlarıyla çalışmaktadır. Öte yandan İl Başkanlığı ve milletvekillerimiz de sürekli ikili görüşmelerle Uşak’a yatırım yapılması için çalışıyoruz. Bunun bir örneği olarak TOKİ Başkanımız Uşak’a kentsel dönüşümü incelemek için geliyor. Kentsel Dönüşüm alanı, 3. Sanayi sitesi, Banaz OSB gibi çalışmalarımızı 2019 yılına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. 2019 yılında her yönden gelişmiş ve bir Uşak oluşturulacaktır” dedi.

“Uşak geliştikçe basın da gelişecektir”

Sanayisi gelişmiş, kalkınmış ve modern bir Uşak’ta herkesin daha çok pay alacağını kaydeden Yıldırım, “En çok payı da siz değerli Uşak basını alacaktır. Resmi ilanı artacak, gelişmiş sanayisinden daha çok reklam alacak, Uşak ile birlikte basınımız da gelişecek ve kapasitesini artıracaktır. Gelişen Uşak’ın gelişmiş basını da bize göre Uşak’a büyük katkılar sağlayacaktır. Ancak, Uşak basını için şu anda ne yapılabilir? Valimiz, belediye başkanımız, işadamlarımızla istişare edelim. AK Parti olarak basına verdiğimiz önemi bir kez daha vurgulamak isterim” ifadesini kullandı.

UGD Yönetimi adına söz alan Başkan Salih Kılınç, da Yıldırım’a gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

UGD’nin ikinci durağı CHP İl Başkanlığı oldu. Burada konukları CHP Uşak İl Başkanı Ferit Celal Güray ve yöneticiler karşıladı. Başkan Güray, “UGD Yönetimine bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederim. CHP olarak basına yaşamımızın olmazsa olmazlarından olarak bakıyoruz. Çalışmalarımızı duyurmada, güç şartlar altında görev yapan basın mensuplarımız büyük rol oynuyor. Yakın bir zamanda, aday adaylarımız ve Uşak basının bir araya getirecek bir organizasyon planlıyoruz” şeklinde konuştu.

UGD siyasi parti ziyaretlerine; UGD Yönetim kurulu Başkanı Salih Kılınç, yöneticiler; Elif Şentürk, Ahmet Bilgi Özkutlu, Dursun Sırıklıgil, Berkay Özyayla, Ali Araslı, Kartal Şahin ve Yıldıray Koç katıldı.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER