UŞAK 27°C
Az Bulutlu

ÜLKÜ OCAKLARI 1. GENÇLİK ŞÖLENİpost_views_covpj Görüntüleme

kategorisinde, 16 Aralık 2014 - 16:35 tarihinde yayınlandı
ÜLKÜCÜ
Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Gençlik Şöleni’ ne Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hüseyin Karabey, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Raşit Yılancı, Kamu Sen Uşak İl Temsilcisi Mehmet Özkuk, Türk Eğitim Sen Uşak Şube Başkanı Ahmet Gürten, MHP Belediye Meclis Üyeleri ile teşkilata bağlı üyeler katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Ortaöğretim Masa Başkanı Sezai Sucular, farkında oldukları değerlere sahip çıkarak çıktıkları dava yolunda hizmet etmek olduğunu söyledi. Öncelikli görevlerinin liselerdeki öğrencilerin başta madde bağımlılığı olmak üzere her türlü kötü alışkanlığa karşı sığınak olmak olduğunu kaydeden Sucular, ülküdaşları yarınlara hazırlamanın da kendilerinin görevi olduğunu dile getirdi. Sucular, halis niyetlerinin önünde hiç kimsenin duramayacağını belirttiği konuşmasında, büyüklerinde seslenerek çocukalrını ülkü ocaklarına göndermeleri çağrısında bulundu ve ocaklara güvenilmesini istedi. Ülkü Ocakları Bayanlar Masa Birimi Başkanı Kübra Özek ise yaptığı konuşmasında, ülkücülüğün gelip geçici bir heves olmayıp bir yaşam felsefesi olduğunu kaydetti. Özek; “Ülkücülük, zulmü değil adaleti, inkarı değil teslimiyeti, cehaleti değil ilmi, nefreti değil sevgiyi arzular. Bizler de Asenalar olarka bu düşüncelerle hareket etmekteyiz” dedi. Tarihe damga vurmuş devlet büyüklerini örnek alarak ilim irfan yolunda durmadan çalışmaları gerektiğini de dile getiren Özek, aydınlık Türkiye’nin geleceğinin kendileri olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı. Üniversite Birim Başkanı da yaptığı konuşmada darlıklardan çıkış yolunu ülkü ocaklarında bulduklarını ifade ederek, gururla ülkücü hareket bayrağını dalgalandırdıklarını söyledi. Uşak Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Arslan, düzenlenen gecenin ülkücü gençlerin azmi ve kararlığını ortaya koyan bir gerçek olduğunu dile getirdi. Arslan, ülkücülüğün milleti sevmeyi gerektirdiğini, gerektirdiğinde de bedel ödemenin adı olduğunu ifade ettiği konuşmasında, Türk milliyetçilerinin gayesinin Türk milletinin mutlu ve güçlü bir geleceğe sahip olması için Türk Devleti’nin bir dünya gücü haline getirmek olduğunu dile getirdi. Ülkücünün yolundan dönmeyen tavizsiz bir dava adamı olduğuna dikkat çeken Arslan, ülkü ocaklarının yarım asırdır çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. 1. Gençlik Şöleni, Ozan Arif Atılgan ve Ozan Manas’ın doyumsuz şarkılarıyla verdiği konserlerle gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

ÜLKÜ6ÜLKÜ7OZAN ARİFÜLKÜÜÜÜLKÜ5ÜLKÜ3ÜLKÜ4ÜLKÜ5ÜLKÜBŞAÜLKÜ9ÜLKÜ2ÜLKÜ BŞKÜLKÜ 1ÜLKÜCANÜLKÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜLKÜÜÜÜÜLKÜSEZAİÜLKÜNÜŞ

YORUM YAZBENZER HABERLER