UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

ÜLKÜCÜ ŞEHİD İÇİN UŞAK TA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDIpost_views_covwm Görüntüleme

kategorisinde, 22 Şubat 2015 - 22:16 tarihinde yayınlandı

Fırat Çakıroğlu1

Ege Üniversitesi’nde önceki gün çıkan olaylarda, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu şehid edilmişti.

Ege Üniversitesi Yerleşkesinde çıkan olaylarda, bölücü terör örgütü PKK sempatizanı bir grup ile milliyetçilerin karşı karşıya geldiği olayda bıçaklanan üniversite öğrencisi Fırat Çakıroğlu hayatını kaybetti. PKK’ lılara ambulansla müdahale edilmesine rağmen, Fırat Çakıroğlu hastaneye 45 dakika gecikmeyle ve polis aracıyla taşındı, fakat tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu, bir yıldan beri Ülkü Ocakları’nın Ege Üniversitesi sorumlusu olarak görev yapıyordu. Aslen Konya Akşehirli olan Çakıroğlu okulunu bitirdikten sonra akademik öğrenimine devam etmek ve bu yolla vatanına hizmette bulunmak istiyordu.

Bugün Ülkücü Şehid Fırat Yılmaz Çakıroğlu için tüm Türkiye de olduğu gibi Uşak ta da zaman durdu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel merkezinden yapılan açıklamayla Uşak MHP de programlar iptal edildi. Milletvekili aday adayı Mehmet Özkuk da saat 15.00 da yapacağı Aday Adayı tanıtım toplantısını iptal etti.

Bugün ikindi namazına müteakip Ulu Camii nde Ülkücü Şehid için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Ülkücü Şehid Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabinda kılınan cenaze namazına Uşak Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Arslan, MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt, MHP Uşak Milletvekili Aday Adayları Mehmet Özkuk, Gökhan Özoğul, Ali Erdurmuş ve Alperen Ocakları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazından sonra Uşak Ülkü Ocakları kalabalık bir şekilde Ocak binasına giderken, Alperen Ocakları İsmet Paşa Caddesinde Anıt önüne kadar slogan atarak yürüdüler. Yürüyüş esnasında PKK aleyhine sık sık sloganlar atan gruba çevredeki vatandaşlar da alkışlayarak destek verdi.

Kalabalık anıt önünde toplandı, burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuduktan sonra sessizce dağıldılar

Daha sonra MHP parti binasına giden partililer ,burada merhum Çakıroğlu’nun ruhuna okutulan mevlid-i şerif programına katıldılar.

ccccenazecnzAAAülka

 

YORUM YAZBENZER HABERLER