UŞAK 27°C
Az Bulutlu

Ulubey İlçesinin Doğal Güzellikleripost_views_covrb Görüntüleme

kategorisinde, 25 Eylül 2014 - 15:20 tarihinde yayınlandı

“Ulubey ilçemiz doğal güzellikleri ve tarihi varlıklarıyla ön plana çıkıyor”

ulubey

Vali Seddar Yavuz “Ulubey ilçemiz doğal güzellikleri ve tarihi varlıklarıyla ön plana çıkıyor”
Vali Seddar Yavuz Ulubey ilçesinde kurum, kuruluş ve esnaf ziyaretleriyle ve ilçede inşaatı devam eden Ulubey Anadolu Lisesi ve 100 kişilik pansiyon inşaatında incelemelerde bulundu.
İlk olarak Ulubey Belediyesini ziyaret eden Vali Seddar Yavuz’u Ulubey Belediyesi önünde Kaymakam Mehmet Aksu, Belediye Başkanı Ali Rıza Ada ve ilçe protokolü karşıladı. Son mahalli idareler seçimlerinde belediye başkanı seçilen Ali Rıza Ada’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan ve çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yavuz, Belediye Başkanı Ada’dan ilçede gerçekleştireceği projeler hakkında bilgi aldı.
Vali Seddar Yavuz belediyelerin halkın en temel ihtiyaçlarını karşılayan mahalli idare teşkilatları olduğu belirterek; belediye binasının restore edilerek kullanılmaya devam edilmesinin tarih ve kültür mirasımızı muhafaza etmek açısından önemli olduğuna da vurgu yaptı. Vali Yavuz “İlçelerimizin her birinin kendine has avantajları, üstünlük ve ön plana çıkan özellikleri var. Valilik olarak tüm ilçelerimizi birlikte ele alıyor, ilçelerimizin komşu il ve ilçelerle bağlantılı olarak ulaşım, ticaret ve kalkınma noktalarını daha iyi düzeylere getirmeye çalışıyoruz” dedi.
Belediye ziyaretinin ardından ilçe esnafına hayırlı işler dileyen Vali Seddar Yavuz çarşı meydanında da vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşlarla sohbet eden Vali Yavuz il ve ilçelerimize yapılan yatırımlar sunulan yeni hizmetler hakkında bilgi verdi.
Esnaf ziyaretinin ardından restorasyonu devam eden Ulubey Ulu Cami inşaatını inceleyen Vali Seddar Yavuz “Ecdadımız gittiği her yerde kalıcı eserler inşa etmiş. Özellikle camilerimiz hala kullandığımız eserler arasında yer almaktadır.  Köylerimizdeki köprüler, çeşmeler, kervansaraylar hepsi bizi bu topraklara bağlayan ve bu toprakların bize ait olduğunu gösteren sembollerdir. Dolayısıyla, bunlar bize birer emanettir ve en iyi şekilde muhafaza etmek borcumuzdur” dedi.
Eğitim kurumlarına ayrı ve özel bir önem veren Vali Yavuz, Ulubey Anadolu Lisesi ve 100 kişilik pansiyon inşaatında incelemelerde bulundu. Okul binası inşaatını inceleyen ve müteahhit firma yetkililerinden bilgi alan Vali Seddar Yavuz şunları söyledi “Kamu kurum ve kuruluşlarımızın, eğitim binalarımızın inşaatlarının hem kaliteli olmasını hem de en kısa sürede tamamlanmasını arzu ediyorum. Bu binalar öyle sağlam yapılmalı ki yıllarca kullanılabilsin, ayrıca en kısa sürede yapılsın ki çocuklarımız bir an önce bu binalarda eğitim görebilsin.”
Cumhuriyet Okulu ve Anadolu Lisesini ziyaret eden ve burada öğretmen ve öğrencilerle konuşan Vali Yavuz kitap okuma alışkanlığına vurgu yaptı. Vali Yavuz, “Kitap okuma alışkanlığını okul sıralarında kazandırmamız lazım. Kendimiz kitap okumalıyız ki çocuklarımız bizi örnek alsın. Okuyan, kendini geliştiren insan hem kendisi hem de ülkesi için faydalı olacaktır. Kitap okuma işini çok ciddiye almalıyız, kampanyalarla yarışmalarla bu alışkanlığı diğer faydasız alışkanlıkların önüne geçirmemiz lazım” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER