UŞAK 26°C
Açık

UŞAK ALPEREN OCAKLARI ALPARSLAN TÜRKEŞ İÇİN ANMA KAYAHAN İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADIpost_views_covvn Görüntüleme

kategorisinde, 04 Nisan 2015 - 23:05 tarihinde yayınlandı

ALP

Alperen Ocakları Eğitim Kültür Ve Dayanışma Vakfı Uşak İl Başkanı Mehmet Sezer, ALPARSLAN TÜRKEŞ İçin anma, Kayahan İçin İse Başsağlığı mesajı yayınladı.

“Ömrünü milletimize hizmet için Fedakarca ve Türk Dünyası’nın birliği için geçiren Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 18. ölüm yıldönümünde özlemle, saygıyla anıyoruz diyerek mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Yüce Türk Milletimizin yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından biri olan cennet mekân Başbuğ Alparslan Türkeş’in Şehadetinin 18. yıl dönümünde O’nun fikirlerinin ne kadar değerli olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Merhum Alparslan Türkeş, hayatı boyunca duruşu ile Türk siyasetine yön vermiş, Türk Milleti’ne ve Türk Dünyası’na hizmet etmiş; Devletin selameti, milletin bekası, için her türlü fedakârlığa göğüs germiş bir Devlet adamıdır. Gençliğimizin, Türk töresinin ve Dinimiz İslam’ın güzelliklerini tanıması ve yaşantısına uyarlaması doğrultusunda, gelecek nesiller için geceli gündüzlü durmadan çalışan, Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biri olmuştur.  O sadece bir siyaset adamı değil, gerçek bir vatan sevdalısı idi. Ve biz Başbuğumuzu Çok Özledik Devlet adamlığını,Büyük Türk Milletine olan aşkını, tok sesini, ”bozkurtlarım” deyişini…Halkı ‘sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye değil; Hak yolu, hakikat yolu, kısacası Allah yoluna’ çağırışını. Herkesçe Bilinmelidir ki Biz Başbuğumuzu çok sevdik. Hazreti Ömer’i başlarına halife seçtikten sonra karşısına geçip; ”yanlış yaparsan seni kılıçlarımızla doğrulturuz” diyen Ashab-ı Kiram’ın sevdiği gibi.Senden sonra partinin anahtarını eline geçirip, yavaş yavaş ülkücü hareketin hassasiyetlerinin körelmesine sebep olanlar bunu bir türlü anlayamadı.Anlayamayacaklar. Vefatının sene-i devriyesinde büyük dava adamı Alparslan TÜRKEŞ’i saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Sezer Sözlerine 3.Kez Mücadele Ettiği Yumuşak Doku Kanserine Yenilerek Dün Yaşamını Yitiren Kayahan’ın Sözleri İle Devam etti.

”Ben Anadolu çocuğuyum

Böyle geldim dünyaya

Pişman da değilim
Başakları ellerimle büyütürüm ben
Başaklar eğilir,ben eğilmem…
Ben Anadolu çocuğuyum
Yolum sevgiden geçer”.

Ünlü sanatçı Kayahan ilk olarak 1990 senesinde yakalandığı kanser hastalığını verdiği çabalar sonucunda iki defa yenmişti. Ancak 3. defa tekrar kansere yakalanan ve tedavisi süren 65 yaşındaki Kayahan, hayatını kaybetti Kayahan’ın ölümüne üzüldük o,ben,”Ben Anadolu çocuğuyum” derde biz onu sevmez miyiz. o veda ederken sevenlerine; ”Sizi Allah’a emanet ediyorum” derde biz onu ALLAH’a emanet etmez miyiz.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER