UŞAK 23°C
Az Bulutlu

UŞAK BASIN MENSUPLARI TEK ÇATI ALTINDA OLMAK İSTİYORpost_views_covak Görüntüleme

kategorisinde, 22 Eylül 2014 - 13:21 tarihinde yayınlandı

Uşak ta görev yapan birçok basın kuruluş temsilcisi ve çalışanı güç birliği yapmak konusunda gazetecilik derneklerinin birleşmesini istediler.

basın
Uşak gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç ve Uşak Gazeteciler Cemiyeti ve Yayıncılar Derneği Başkanı Mesut Keskin, Uşaklı gazetecilerin talebi üzerine derneklerini birleştirme kararı aldılar.

UŞAK BASININDA GÜÇBİRLİĞİ

Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç ve Uşak Gazeteciler Cemiyeti ve Yayıncılar Derneği Başkanı Mesut Keskin, Uşaklı gazetecilerin talebi üzerine derneklerini birleştirme kararı aldılar.
Uşak Gazeteciler Derneği (UGD) tarafından organize edilen ve Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya, Uşak ve ilçelerinde görev yapan basın kuruluşları ve temsilcileri katıldı.
Uşaklı gazeteciler, “Burada görev yapan bir avuç gazeteciyiz. Ama dört dernek var. Bölük pörçük olmak bizlere ve mesleğimize zarar veriyor. Bu zararı gidermek ve mesleğimizin onurunu yükseltmek için, tek çatı altında birleşmek istiyoruz. Meslektaşlarımız arasında yaşanan kısır çekişmelerin son bulması için güç birliği yapılmasının şart olduğuna inanıyoruz” şeklinde görüşlerini bildirdiler.

“MESLEKTAŞLARIMIZIN TALEBİ BAŞ TACIMIZDIR”

Toplantıyı organize eden, UGD Başkanı Salih Kılınç, “Öncelikle derneğimiz tarafından tertip edilen bu toplantıya bizi kırmayıp gelen tüm meslektaşlarımıza çok teşekkür ederim. Sivaslı, Banaz ve Eşme’den gelen meslektaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Yıllardır ilçelerimizde bizden daha güç şartlarda çalışan meslektaşlarımızı ihmal ettik. Bunun için de ayrıca özür diliyor ve üzüntülerimi bildiriyorum” dedi
“Meslektaşlarımızın düşünceleri benim ve derneğim için çok önemlidir. Bu toplantının amacı da kader birliği ettiğimiz arkadaşlarımızın düşüncelerini öğrenmek ve ortak akılla hareket etmektir” diyen Kılınç, Uşak ve ilçelerinde bulunan tüm basın kuruluşları ve gazeteci derneklerini davet ettiklerini de belirtti.
Kılınç, “Biz Uşaklı gazeteciler olarak, önce kendi mesleğimize ve birbirimize saygı göstermeliyiz. Dün dünde kalmalı. Bu toplantı ile bembeyaz bir sayfa açarak, geçmişi silmeli ve birlik olmalıyız. Evet, bu toplantıyı UGD olarak tertip ettik. Dikkat ettiğiniz gibi siz değerli meslektaşlarımıza herhangi bir Gündem ya da dayatma sunmadık. Sizler de bizlere “Güç birliği yapalım, tek çatı altında toplanalım” dediniz. Mesaj anlaşılmıştır. Ben ve yönetim kurulu üyelerim sizlerin bu talebine, “Evet” diyoruz. Bu işin emekçileri nasıl olmasını istiyorsa UGD olarak biz de öyle davranacağız. Birleşmek isteyen tüm gazeteci dernekleri ile birleşmeye hazırız. Hiçbir şartımız yoktur” diyerek Uşaklı gazetecilerin talebine yanıt verdi.

“GAZETECİLERE MADDİ DESTEK SAĞLAMALIYIZ”

Uşak Gazeteciler Cemiyeti ve Yayıncılar Derneği Başkanı Mesut Keskin ise, “Basın mensupları Uşak’ta maddi manevi çok zor koşullarda çalışmaktadır. Benim amacım, gazeteci derneklerinin bir takım iktisadi faaliyetlerde bulunarak maddi sıkıntı çeken meslektaşlarımıza yardım elini uzatmasıdır. Gazeteciler olarak birlik içerisinde olursak kimse bizden faydalanamaz. Bir diğer önerim yardım sandığı oluşturulmasıdır. UGD Başkanı kayıtsız şartsız birleşilmesinden yana tavır koydu. Ben de aynı tavrı sergileyerek, meslektaşlarımın bu talebine uyuyorum” dedi.
Gazeteciler Konfederasyonu Nuri Kolaylı da, Uşaklı gazetecilerin güç birliği duymasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Basınımız ne kadar birlik olursa o kadar büyük güç olur. Bu kararlarından dolayı, Uşaklı gazetecileri, Salih ve Mesut başkanları kutluyorum. Konfederasyon olarak, Uşaklı gazetecilere her türlü desteği vereceğiz” diyerek bu birlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Uşak basın çalışanları, güç birliği toplantılarının her hafta düzenli olarak yapılması ve ilk toplantıya katılmayan gazeteci dernekleri ve basın kuruluşlarının, bir daha ki toplantılara davet edilmesine karar verdiler.

YORUM YAZBENZER HABERLER