UŞAK 26°C
Açık

UŞAK BASINI YASTApost_views_covbl Görüntüleme

kategorisinde, 07 Şubat 2015 - 15:27 tarihinde yayınlandı

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Uşak’ın duayen ve usta gazetecilerinden Coşkun Özler hayatını kaybetti.

Uşak Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Gazeteci Coşkun Özler 79 yaşında uzun zamandır mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Özler’in vefatı Uşak ta ve basın camiasında büyük üzüntü ile karşılandı. Duayen gazeteci Coşkun Özler’in cenazesi Pazar günü Ulu Camide öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra kaldırılacaktır.

Usta gazeteci Coşkun Özler; 1936 Yılında Uşak’ta doğdu. Gazetecilik hayatına ilk olarak Demokrat İzmir Gazetesi ile 1958 yılında başladı. 1961 senesinden itibaren TRT Uşak İl Temsilcilğini 2008 yılına kadar, ve 1970-1980 yılları arasında da on yıl Yeni Asır Uşak İl Temsilciliğini yürüttü. 1980 yılından itibaren Hürriyet Uşak İl Temsilciliği görevlerinde bulundu. 06 Haziran 1980 de Uşak’ta ilk, yerel, günlük ve ulusal bazda Uşak Haber Gazetesi’ni kurdu, 1987 yılında ise Uşak Gazeteciler Cemiyeti’ni kurdu. 20.09.2004 tarihinde bu cemiyetten ayrılarak Uşak Faal Gazeteciler Derneğini kurarak kurucu başkanı oldu ve vefatına kadar da dernek Yönetim Kurulu Başkanlığını devam ettirdi.

Çeşitli ödüller almıştır. Bunlar arasında Uşak’ta Valilik, Belediye Başkanlığı, sivil toplum örgütleri ile çeşitli Gazetelerin haber ödülleri yer almaktadır.

Sayın Coşkun Özler’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Uşak basınına baş sağlığı dileriz.

YORUM YAZBENZER HABERLER