UŞAK 23°C
Az Bulutlu

UŞAK BELEDİYESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMApost_views_covcp Görüntüleme

kategorisinde, 20 Şubat 2015 - 21:23 tarihinde yayınlandı

KÖPEK

Uşak Belediyesi kış koşullarının etkisi ile sokak hayvanlarının yemek ihtiyaçlarının kısıtlı hale gelmesi nedeniyle kentte bulunan sokak hayvanlarına yiyecek dağıtımı yaptı. Belirli bölgelerde uygulanan çalışma kentte yaşayanlardan takdir kazandı.

Uşak Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü başıboş sokak hayvanlarının aç kalmaması için örnek bir çalışma başlattı. Kış mevsiminin sert hissedildiği günlerde sokak hayvanlarının yiyecek bulma konusunda sıkıntı yaşadığını bilen Belediye çeşitli noktalara yemek kapları bıraktı. “Soğuk kış aylarında sokakta kalan her mahlukatı düşünen bir yapıdayız” diye konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu nedenle ekiplerin sokak hayvanları için çalışma yaptığına işaret etti.

Hassas bir yapıdayız

Uşak Belediyesi’nin sokak hayvanları konusunda hassasiyet ile çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Cahan, “İlgili birimlerimiz sokak hayvanlarının daha iyi ortamlarda olabilmesi ve bulundukları bölgelerde vatandaşlarımıza tehlike arz etmemeleri için çalışmalar yapmaktadır. Aşılamalarından kısırlaştırmalarına kadar birçok işlem Belediyemizce gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda sokak hayvanlarımızın daha iyi takip edilebilmesi adına teknolojinin tüm gereklerinden faydalanmaktayız” dedi.

Uygulamanın vatandaşlar tarafından da destek aldığını bildiren Cahan,”Hayvansever bir belediye olmak adına bu tip çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Hayvan dostu projeler geliyor

Projelerin arasında hayvanları ilgilendiren çalışmalar olduğunu da aktaran Cahan sözlerine şu şekilde devam etti: “Belediyemiz kentimizde vatandaşlarımızın isteklerini dikkate alan bir yapıdadır. Ortak aklın inşası adına sokak hayvanları için hayvansever vatandaşlarımız ile de sürekli istişare içindeyiz. Bu kapsamda yeni projelerimiz yakın zamanda can bulacak. Projelerimizden birisi de yeni ve modern bir hayvan barınağıdır”

YORUM YAZBENZER HABERLER