UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

UŞAK BELEDİYESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA: 1. AİLE ŞENLİĞİ KUTLAMALARIpost_views_couyt Görüntüleme

kategorisinde, 02 Mayıs 2015 - 9:49 tarihinde yayınlandı

Uşak Belediyesi bünyesinde çalışan işçiler 01 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve ailesiyle piknikte buluştu. Başkan Nurullah Cahan emekçilerin gününde gerçek emekçiler ve aileleri ile birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

01 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Türkiye’de bütün illerde kutlanırken hafızalarda yaşanan olaylar ile yer etti. Uşak’ta da gergin bir şekilde kutlanan bayramda, Uşak Belediyesi örnek bir çalışma ile beğeni topladı. Gerçek emek sahipleri olan işçiler ile Belediye Başkanı Nurullah Cahan piknikte bir araya geldi. Kayaağıl Jeotermal Tesisleri’nde düzenlenen pikniğe Başkan Cahan’ın yanı sıra belediye yönetimi ve işçi aileleri de katıldı. Çocuklara çeşitli hediyelerin verildiği, ailelerin aktiviteler ile mutlu edildiği piknik termal tesislere gidilmesi ile sona erdi.

Alın terinin önemini bilen bir yapıda olduklarını aktaran Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İşçilerimiz bizler için daim kıymetli olmuştur.  Bizler onların emeklerini kutsal gören bir yapıdayız” ifadesini kullandı.

Şiddet değil güzellikler konuşuldu

Günün önemi nedeniyle İşçi Bayramı’nı gerçekten hak eden çalışanlar ile buluşmanın kendileri için değerli olduğunu ifade eden Cahan, “Bugün ülkemizde İşçi Bayramı olması hasebiyle resmi tatildir. Bizde bu güzel günde gerçekten emek veren, alın teri ile ailelerinin geçimi için mücadele eden, belediyemiz bünyesinde yer alan işçi kardeşlerimiz ile olmak istedik. Bu özel günü onlar için özel kılmak ve belediye yönetiminin işçilerine ne kadar önem verdiğini göstermek istedik. Ayrıca işçi ailelerimize de farklı bir gün yaşatmak istedik. Sonuç itibariyle her yerde İşçi Bayramı’nda şiddet konuşulurken bizler işçilerimizin hak ettiği gibi kutladık” şeklinde konuştu.

İşçilerin ve ailelerinin de yapılan etkinlikten memnun kaldığına işaret eden Cahan,  bundan sonra da bu tür faaliyetlerin devam edeceğine dikkat çekti.

İsimsiz kahramanlar

Başkan Cahan işçi politikası konusunda belediye yönetiminin hassas olduğunu vurgularken şöyle konuştu: “Belediyemiz marka kent olma hedefiyle yolunda emin adımlar ile ilerlerken, hedeflerimize varmamızda isimsiz kahramanların olduğu aşikardır. İşçilerimiz bizim hedeflerimizde var güçleri ile çalışmakta kazandıkları parayı son kuruşuna kadar hak etmektedir. Bu nedenle biz işçilerimizin bütün haklarını korumakla birlikte daha iyi şartlarda çalışması için planlamalarımızı yapmaktayız. Bu vesile ile tüm işçilerimizin bayramını bir kez daha kutluyoruz”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER