UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

UŞAK CHP DE ÖN SEÇİM İSTENİYORpost_views_covdv Görüntüleme

kategorisinde, 07 Şubat 2015 - 21:18 tarihinde yayınlandı

AB

CHP Uşak İl teşkilatı adaylarını ön seçimle belirlemek istiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl teşkilatı, milletvekili adaylarını, eğilim yoklamaları ve ön seçim sonucu belirlemek istiyor.

Genel seçim tarihinin yaklaşmasıyla siyasi partilerde hareketlilik başladı. Ana muhalefet CHP İl teşkilatına şu ana kadar 8 aday adayı başvurdu. CHP aday adayı sayısının 10’u geçmesi bekleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisinin tüzüğünde aday adayı belirlemenin ön seçim, eğilim yoklaması ve genel merkez ataması olarak 3 değişik yolu olduğunu belirten Uşak  İl Başkanı Ferit Celal Güray, tercihlerin genellikle eğilim yoklamasından, ön seçimden yana olduğunu belirtti. Güray; “Parti yönetimimiz ve ben kişisel olarak kesinlikle ön seçimden yanayız. Uşak’ta ön seçim yapılmasını istiyoruz. Genel merkezden de bu doğrultuda açıklamalar yapıldı. Tabi ki bunun kesin sonucu 15 Şubat’da MHK’da alınacak kararla belirlenecek.O zaman hangi yöntemin uygulanacağını göreceğiz. Fakat eğilim ön seçimden yana. Uşak  için biz ilçelerimizle beraber ön seçim olması konusunda bir karar alacağız. Bunu da genel merkezimize yazılı bir başvuru şekilde bildireceğiz” dedi.

Genel seçime hazırlanma aşamasında yol haritası niteliğindeki seçim bildirgesini  yakında kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getiren Güray, bu yol haritasında, sosyal yaşamdan ekonomiye, kültürden, sağlığa, eğitime her alanı kapsayan projeler olacağını söyledi.

Ak Parti’nin politikasının ülke içerisinde ayrımcılık yaptığını iddia eden Güray ; “ 12 Yıldır bu ülkeyi yöneten AKP iktidarı, gerçekten Türkiye’yi çok kötü bir konuma getirdi. İnsanları dini inançlarıyla kökenleriyle birbirinden ayrıştırdı. Türkiye’de şu an her grup birbiriyle mücadele içinde” dedi. Ak Parti’nin Ortadoğu da ve komşularıyla sıfır problem hedefiyle iktidara geldiğini ancak şu anki durumun öyle olmadığını ileri süren Güray, Cumhurbaşkanı hakkında da şunları söyledi ; “Dünya liderliğine soyunan şuan ki Cumhurbaşkanımız, bütün dünyada, ilişki ve söylemleriyle gerçekten Türkiye’yi  çok zor durumda bırakmıştır”

Ekonominin çok zor durumda olduğunu iddia eden ve işsizliğe vurgu yapan Güray ; “İnsanlara garantili, uzun vadeli, sigortalı bir iş yerine, onurlu bir kazanç yerine, onları dilenci durumuna sokacak uygulamalar var ülkemizde.  Artık oy almak adına yapılan uygulamalar Türk halkına yakışmıyor. İnsanlarımız utanarak bu yardımları kabul etmek zorunda kalıyor” dedi. Cumhuriyet Halk Partisinin önümüzdeki genel seçimlerde tek başına iktidara geleceklerini ifade eden  Ferit Celal Güray ülkedeki bütün ayrılıkları yok edeceklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:uşakport

YORUM YAZBENZER HABERLER