UŞAK 26°C
Açık

UŞAK DEĞİŞİM DERNEĞİNDEN HEP BERABER SABAH NAMAZI ÇAĞRISIpost_views_covcn Görüntüleme

kategorisinde, 10 Ocak 2015 - 19:49 tarihinde yayınlandı

ÖĞRENCİ

 ılu

Doğu Türkistan için, İstanbul merkezli Anadolu Öğrenci Birliği’nin Koordinatörlüğünce ” Doğu Türkistan İçin Dua Et ve Harekete Geç” kampanyası çerçevesinde bir dizi etkinlikler gerçekeştiriliyor.

Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Abdulvahit Yücel’in verdiği bilgiye göre bu etkinlik ve eylemler şöyle sıralanıyor ; 1- TOPLU SABAH NAMAZI VE UYGUR TÜRKLERİ İÇİN DUA

Türkiye’nin şehirlerinde belirlenen Camiler, KKTC’nin başkenti Lefkoşe’de Hz.Ebubekir Cami, Bosna-Hersek’te Gazi Hüsrev Begova Cami ve Gazze’de bütün Camiler’de toplu şekilde sabah namazı kılınacak ve “Yaşasın Müslüman Doğu Türkistan ” adı altında topluca dua edilecek 2- ÇİN’İN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE PROTESTO GÖSTERİSİ VE BASIN AÇIKLAMASI Bu etkinliklerden 2.si ise, 11 Ocak Pazar günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.

11 Ocak Pazar günü Saat 12,oo’de Sarıyer Haydar Aliyev Sahil parkında toplanılacak. Doğu Türkistan’ı işgal altında bulunduran ve Müslüman Uygur Türklerine Amin demeyi, Namaz kılmayı başörtüsü ve tesettürü, kendi dillerini ve milli kimliklerini yasaklayan, dini ve etnik soykırım uygulayan Komünist Çin’in Sarıyer/ Tarabya’daki İstanbul Başkonsolosluğuna kadar toplu şekilde protesto yürüyüşü yapılacak.Daha sonra Çin Başkonsolosluğu önünde İşgalcı Çin’i kınayan protesto eylemi gerçekleştirilecek ve basın açıklaması yapılacak.

Uşak’ta ” uygurKurtuluş’un Şehrinde Türk Yurdu’na Sahip Çık adı ile bir toplu Sabah Namazı Kılma ve dua etme faaliyeti gerçekleştiriyor.

Anadolu Öğrenci Birliği koordinesinde,Uşak Değişim Derneği öncülüğünde bütün Uşak şehri sakinlerinin katılımı ile 11 Ocak günü Sabah namazını Uşak Ulu Cami’nde kılınacak ve Doğu Türkistan’da Var Olma mücadelesi vermekte olan Müslüman Uygur Türkleri için topluca dua edilecek ve niyazda bulunulacak.

Ayrıca Uşak Değişim Derneği “Yaşasın Müslüman Doğu Türkistan” adı ile 50 sn. lik bir video görüntüsü yayınlayarak sosyal medya’da paylaşmış bulunuyor.

https://www.facebook.com/video.php?v=1601434143421930

YORUM YAZBENZER HABERLER