UŞAK 26°C
Açık

UŞAK HAYVAN HAKLARINDA ÖRNEK OLACAKpost_views_couzi Görüntüleme

kategorisinde, 07 Eylül 2014 - 21:45 tarihinde yayınlandı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Hayvan Hakları Komisyon toplantısında kentte hayvan sorunları ve yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.

usak
Belediye encümen salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra Uşak Belediye Meclisi Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri, hayvan haklarını koruyan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve hayvan hakları gönüllüleri katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’In haycan haklarının tam anlamı ile işletildiği örnek şehirlerden birisi olacağına işaret etti. Sokakta yaşayan hayvanların da yaşama haklarının bulunduğunu bildiren Cahan, “Sokak hayvanları bütün kentlerde ortaya çıkan ve şikayet gören konulardan birisi geliyor. Biz bu durumda hayvanlarımıza iyi bir ortam sağlamakla ve şikayetleri azaltmakla yükümlüyüz. Belediyemiz bu konuda ciddi çalışmalar yapacaktır. Yapılacak çalışmalar ise kısa sürede başlayacak” dedi.
Hayvanların daha iyi ortamlarda olması için yapılacak tüm çalışmaların ortak akıl ile yapılacağına işaret eden Başkan Cahan bu nedenle konu ile ilgili tüm paydaşların düşüncelerini sürekli alacaklarını iletti. Uşak’ta hayvanlar için yakın zamanda güzel gelişmelerin söz konusu olacağını aktaran Cahan, “İlimizde hayvanlar konusunda projelerimiz söz konusudur. Bu projelere şimdiden bakanlık bazlı destekler geldi diyebiliriz. Özellikle barınak konusunda büyük destek alacağız. Yakın zamanda Türkiye’de ve yurt dışında örnek barınaklar konusunda çalışmalarımız olabilir. Ayrıca şehir içinde hayvanlar için modern su ve beslenme odakları yapılacak” ifadesini kullandı

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER