UŞAK 27°C
Az Bulutlu

UŞAK İL ÖZEL İDARE BÜTÇE KOMİSYONU GÖRÜŞÜLDÜpost_views_covbn Görüntüleme

kategorisinde, 13 Kasım 2014 - 17:21 tarihinde yayınlandı

İLİDARE


UŞAK İL ÖZEL İDARESİ 2015 YILI BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Uşak İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan 2015 yılı Uşak İl Özel İdaresi Tasarı performansı Programı ve 2015 Yılı İl Özel İdaresi Bütçe tasarısı raporları görüşmeye açıldı.

Uşak İl Genel Meclisi Kasım Ayı 7. Birleşiminde, Uşak İl Özel İdaresi 2015 Yılı Tasarı Performans Programı ve Uşak İl Özel idaresi 2015 Yılı Bütçe Tasarısı raporları görüşmeye açıldı. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Şahin Erdoğan tarafından ilk önce performans programı okundu

Erdoğan, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yatırımlarında bulunan Merkez ilçe ve köylerinde içme suyu analizi ver Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yatırımlarında bulunan 1 adet finisher (Asfalt serici) ve asfalt plenti alımının, 2015 yılı yatırımlarından çıkarıldığını açıkladı.

Erdoğan performans programından çıkartılan bu yatırımların yerine, Eşme Balabancı – Alaşehir Devlet yoluna 4 kilometre 1. Kat asfalt bağlantı yolu, Eşmeli 5 kilometre 2. Kat asfalt yolu, stabilize kaplama yapımına, Kavaklıdere 5 kilometre, Buğdaylı- Karahallı 2 kilometre, Delihıdırlı- Keycek-Coğuplu 5 kilometre, Bekiköy-İhsaklar 3 kilometre, Yedideğirmen- Duraklı 2 kilometre ilave edildiğin, açıkladı.

Erdoğan’ın raporu okumasının ardından yapılan oylamada, “2015 yılı Uşak İl Özel İdaresi Tasarı performansı Programı” oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra gündemin 2. Maddesi olan, “Uşak İl Özel idaresi 2015 Yılı Bütçe Tasarısı Raporları” görüşmeye açıldı. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı şahin Berdoğan’ın verdiği bilgilere göre, 2015 yılı bütçesi 42 milyon 700 bin TL olarak açıkland. Bütçenin gelir ve gider durumu da şu şekilde belirlendi:

GELİRLER:

Vergi Gelirleri: 34 bin TL

Teşebbüs Gelirleri ve Mülkiyet Gelirleri: 2 milyon 165 bin TL

Diğer Gelirler: 40 milyon 481 bin TL

Sermaye Gelirleri: 20 bin TL

TOPLAM: 42 milyon 700 bin TL

GİDERLER:

Gider Bütçesi: 39 milyon 140 bin TL

Borç Ödemesi: 39 milyon 140 bin TL

Toplam: 42 milyon 700 bin TL

“BÜTÇE HER YERE EŞİT HİZMET GÖTÜRECEK ŞEKİLDE HAZIRLANDI”

2015 yılı bütçesini değerlendiren İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, “En başından beri söyledim. Bütçeyi hazırlarken, “Benim ilçem benim köyüm diye bakmayalım. Karahallı, Eşme, Ulubey, Banaz, Sivaslı ve merkez hepsi bizimdir” diye bakalım. İl Genel Meclisi’nin değerli üyeleri de bütçeye bu açıdan yaklaşınca, ortaya herkese açık ve eşit hizmet götüren bir bütçe çıkmış oldu. İl Genel Meclisi üyelerine bu eşitlikçi yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İl Özel İdaresi 2015 Yılı Bütçesi, 28 Kasım tarihine kadar tek tek oylanacak.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER