UŞAK 26°C
Açık

Uşak Karma Deri Osb den Türkiye’ye Çağrı..post_views_covco Görüntüleme

kategorisinde, 06 Ağustos 2014 - 15:59 tarihinde yayınlandı

Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, Türkiye’deki çalışma saatleri 1 saat ileri alınırsa verimliliğin artacağını belirtti.

usak-deri-organize-

Başbakanlığın bu konuda çalışma yapması gerektiğini dile getiren Küplemez söz konusu verimliliğin daha da artacağını ve çalışanlarında kendilerine daha fazla zaman ayırabileceğine dikkat çekti.

Saat 08.30’da çalışmaya başlayan ve saat 17.30’da mesaisini sonlandıran personelin günü 1 saat daha erken bitireceğini dile getiren Akif Küplemez, sabah erken saatte yapılan çalışmanın daha verimli olduğunu kaydetti. Ayrıca ”Sabahın rahmetinden ve bereketinden yeterince yararlanamıyoruz. Güneş saat 6’da yüzünü gösteriyor fakat biz tam 2 buçuk saat sonra mesaiye başlıyoruz. Personel çalışmaya tam adapte oluyor ve bu sefer de öğlen yemeği araya giriyor. Öğlen yemeğinden sonra verimlilik iyice düşüyor ve akşamın nasıl olduğu anlaşılmıyor. Bugüne kadar hiç dikkate alınmayan verimlilik azalması, ülke, kent ve aile ekonomisine ciddi zararlar sağlıyor. Özellikle kamuyla ilintili işlerde ciddi aksamalar ve sonraki günlere sarkmalar meydana geliyor” dedi.
MESAİ SAATLERİ 1 SAAT İLERİYE ALINSIN
“Bizim önerimiz çalışma saatlerinin başlangıcının kışın 7 ve yazın da 7:30 olarak ayarlanması. Bu sağlanırsa personel dinç ve zinde olarak çalışmaya başlar, kamuya ve çalıştığı kuruma daha yararlı olur , Ülkemizde de verimliliğin artması için bu konunun gündeme alınması gerektiğini öneriyoruz diye sözlerine ekledi.

—UHB—-

 

YORUM YAZBENZER HABERLER