UŞAK 26°C
Açık

Uşak Milli Eğitim Müdürlüğünde Değişimpost_views_covap Görüntüleme

kategorisinde, 25 Ağustos 2014 - 9:56 tarihinde yayınlandı

Uşak’ta 112 okul müdürü için yapılan puanlama sonucu, birçok okul müdürü yeterli bulunmadığı için, meslek hayatlarına öğretmen olarak devam edecek.

 

 

aciklanan_okul_yoneticileri_

 

14 Mart 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Temel Kanununda yapılan değişiklik gereğince 4 yıl ve üzeri sürelerle okul müdür veya müdür yardımcısı olarak görev yapanların görevleri “hiçbir işleme gerek kalmaksızın” 13 Haziran itibariyle resmen sona erdirilmişti. Milli Eğitim Bakanlığının 17 Haziran’da yayınladığı yöneticilerin görevlendirilme kılavuzuna göre başlatılan süreçte ilk olarak eğitim kurumlarında görev yapmakta olan müdürlerden aynı unvanda 4 yılını dolduranların bulundukları kurumda görev sürelerinin uzatılması için bir değerlendirme sistemine tabi tutuldular.

Basın açıklamasında ilk söz alan Türk Eğitim Sen Uşak Başkanı Ahmet Gürten  “Uşak’ta toplam 112 okul müdür ü puanlamaya girmiş olup, Eğiitm Bir Sen üyesi 48, Türk Eğitim Sen üyesi 44, Eğitim Sen üyesi 7, Aktif Sen üyesi 3 müdür vardır. 10 müdür koltuğu da boştadır. Yapılan değerlendirmede, Eğitim Bir Sen üyesi 33, Türk Eğitim Sen Üyesi 8, Eğitim Sen üyesi 1 kişi müdür olarak kalmıştır. 20-25 yıllık okul müdürlerinin bilgisi, becerisi ve kıdemi hiçe sayılmış, bu yöneticilerin görevine son verilmiştir. Bu durum eğitimde büyük infiale, kutuplaşmalara yol açacaktır” uyarısında bulundu.

YORUM YAZBENZER HABERLER