UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

UŞAK TA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDIpost_views_covas Görüntüleme

kategorisinde, 03 Ocak 2015 - 23:30 tarihinde yayınlandı

KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

Uşak’ta, Sarıkamış Harekatı’nın 100’üncü yılında bazı sivil toplum kuruluşları yürüyüş düzenleyerek şehitleri andı.

Uşak Belediyesi önünde başlayan yürüyüşe Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak İl Başkanı Hüseyin Karabey, MHP Merkez İlçe Başkanı Raşit Yılancı, Kamu-Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, Türk Ocakları Uşak Şube Başkanı Kemal Tunç ve Türk Eğitim-Sen Uşak Şube Başkanı Ahmet Gülten ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ellerinde Türk bayrakları ve beyaz karanfillerle Uşak Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı’na ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganları ile yürüyen grup yol boyunca vatandaşlara Beyaz Karanfil dağıttı. Atatürk anıtı önünde şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyan grup adına basın açıklaması yapan Kamu-Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, Eksi 39 derecede yazılan Sarıkamış destanının vatan ve millet uğruna neler yapılabileceğinin bir delili olduğunu, gelecek nesillere aktarılması gerektiğini söyledi.

Grup yapılan basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı. Türk Ocakları Uşak Şubesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Ölüme Yürüyüş’ konulu konferansta Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran tarafından sunum yapıldı. Etkinlik şiir dinletisi ile sona erdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER