UŞAK 27°C
Az Bulutlu

UŞAK TA YANIK ÜNİTESİ AÇILIŞI YAPILDIpost_views_covet Görüntüleme

kategorisinde, 24 Ocak 2015 - 22:15 tarihinde yayınlandı

YANIK

Uşak ve bölge illerde her zaman ihtiyaç duyulan Yanık Ünitesi, Uşak Devlet Hastanesinde son teknolojik cihazlar ve tıbbi malzemeler ile donatılarak hizmete açıldı

Uşak Devlet Hastanesinde yapılan açılış törenine Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yalçın Atlı, protokol üyeleri ve hastane personeli katıldı.

Uşak Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Yanık ünitesi açılış töreninde açılış konuşması yapan Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı; Uşak ve çevresinde özellikle ağır yanık hastalarına hizmet veremiyorduk. Yanık hastalarını mecburen çevre illere göndermek zorunda kalıyorduk. Hastanemiz bünyesinde 5 yataklı bir tedavi merkezi açtık.İlimizde iki organize sanayi bölgesinin olması, çevre illerde bulunan yanık ünitesine 180 km uzaklıkta olmamız halkımıza bu hizmetin sunulması gerekli olduğunu düşünerek bu ünitenin açılması için çalışmaları başlattık. Bugün de açılışını gerçekleştiriyoruz. Buraya emeği geçen, kuruluşuna katkı sağlayan başta hastanedeki arkadaşlarımız olmak üzere hepsine çok teşekkür ediyorum. Büyük bir özveri ile çalıştılar. Ve bu güzelliği bize kazandırdılar. Uşak halkına ve bölgeye hayırlı olsun dedi.

Uşak Ak parti milletvekilleri Uzm.Dr.İsmail Güneş ve Av. Mehmet Altay konuşmalarında Sağlıkta dönüşüm projesi ile halkın sağlığa erişimin artığını modern ve kaliteli sağlık hizmetinin tüm insanlara eşit bir şekilde ulaştırıldığını milletvekilleri olarak hastanelere büyük önem verdiklerini ve hastanelerdeki sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi için büyük çaba gösterdiklerini vurguladılar. Ayrıca hastanelerimizde yeni, özellikli birimlerin açılarak hasta ve yakınlarının mağduriyetlerinin önlendiğini, Uşak ili için gerekli yanık ünitesinin açılmasında memnun olduklarını, hastanede kurulacak yeni birimlerinde destekçisi olacaklarını ifade ettiler. Sağlık hizmetlerinin sunumu konusunda son yıllarda Uşak’ta güzel gelişmelerin yaşandığını belirterek bunda katkısı olan İdareci ve sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler.

Artık hiç kimse sağlık güvencesinin kapsamı dışında değil, kimse acillerden geri dönmüyor, kimse ilaç yok diye uzman yok diye yakınmıyor, ilk kademeden üniversite hastanelerine kadar her tedavi biriminde vatandaşlarımız rahatlıkla muayene olup tedavilerini yaptırabiliyorlar. Uşak ilimizde önemli bir eksikliği daha tamamlanan Devlet Hastanemizin yanık ünitesi hem ilimize hem de çevre il ve ilçelere hizmet verecektir. Hastanemizdeki yanık ünitemizin hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler temennisiyle merkezin hayırlı olmasını diliyorum dedi.Yetkililer tarafından katılımcılara bilgi verildi.

Yapılan konuşmaların sonrasında kurdele kesilirken, Vali Yavuz ve protokol üyeleri yanık ünitesini gezerek Yalçın Atlıdan bilgi aldılar. Tören kokteyl ikramı ile sona erdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER