UŞAK 26°C
Açık

UŞAK TAN AĞRI YA KİTAP KÖPRÜSÜpost_views_covan Görüntüleme

kategorisinde, 10 Nisan 2015 - 19:21 tarihinde yayınlandı

OKUL

Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz ay düzenlediği 2 si 1 arada isimli oyununda toplanan kitap ve resim defterlerini ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdı. Başkan Nurullah Cahan, “İlimiz için yaptığımız sosyal sorumluluk projelerini, aynı düzeyde Türkiye’nin çeşitli kentlerinde dar gelirli olan vatandaşlarımız için de gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği ve aynı zamanda sosyal destekli projelerinden birisi olan 2 si 1 arada isimli oyununun kapsamında bilet karşılığında toplanan resim defterleri ve kitaplar Ağrı ili Doğubeyazıt İlçesi Nuhun Gemisi İlköğretim Okulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı. Öğrenciler kitaplar ve resim defterleri konusunda Başkan Nurullah Cahan’a teşekkür ettiler.

Sosyal sorumluluklarımızı biliyoruz

“İlimizde kültür ve sanat etkinliklerimizin yanında sosyal sorumluluklarımızı da bilen bir yapıdayız” diye konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Belediyemiz her anlamda kentimizin ilerlemesini istemektedir. Bu kapsamda kültür ve sanat etkinliklerimizin de hak ettiği seviyede olması için çaba vermekteyiz. Bir yıl içinde kültür ve sanat etkinliklerinin yanından sosyal sorumluluk projeleri ile de başarı sağladık. Son yaptığımız etkinlikte ise tiyatro oyununun biletlerinin karşılığı olarak kitap ve resim defteri topladık. Ağrı’ya ulaşan malzemelerimiz ile öğrencilerimiz mutlu oldular” dedi.

Öğrencilerin gözlerindeki parıltının en büyük referansları olduğunu vurgulayan Cahan, “Yaptığımız çalışma ile sadece ilimizde değil başka şehirlerde de gönül köprüleri kurduk” şeklinde konuştu.

Çalışmalar devam edecek

Başkan Cahan Uşak Belediyesi’nin bundan sonra da sosyal sorumlukları ile önde gelen kentler arasında yerini alacağını kaydetti. Bu kapsamda çalışmaların devam ettiğini anlatan Cahan sözlerine şöyle son verdi: “Bizler ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ Hadis-i Şerifi’ni  kendimize rehber edinen bir yapıdayız. Bu nedenle gerek ilimizde gerekse il dışında zor durumda olan vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Bunun yöntemini ise farklı şekillerde gerçekleştiriyoruz. Tıpkı son etkinliğimizde kitap ve resim defterlerini bilet karşılığında almamız gibi, buna benzer çalışmalarımız sürecek. Aldığımız tek bir dua bile bizler için en büyük mükafat olacak”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER