UŞAK 26°C
Açık

UŞAK ÜNİVERSİTESİ YİNE BİR İLK E İMZA ATTIpost_views_coven Görüntüleme

kategorisinde, 29 Ocak 2015 - 23:52 tarihinde yayınlandı
GITMEDYAmaviLOGO
                                                              G i T M E D Y A Türkiye’de ilk ve tek!

Uşak Üniversitesi Uşak Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2011 yılında ilk mezunlarını veren Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü (G İ T M E D Y A), Türkiye’de ilk ve tek oldu.

Uşak Üniversitesi’nin en çok tercih edilen programlarından biri olan RTV Programcılığı öğrencileri, akademik öğrenimlerinin yanı sıra sosyal ve teknik faaliyetlerini de kesintisiz sürdürüyor. Bu kapsamda mesleki dayanışma, bilgi ve becerisini artırmak isteyen RTV’ciler, 2015 yılına yeni kurdukları yayın mecraları ile birlikte girdi.


GiTMEDYA HABER MERKEZİ

Bu kapsamda yayınlarına devam edecek olan site aracılığı ile GiTMEDYA öğrencilerinin okul dönemlerinde gerçekleştirdiği çalışmalar da önemli bir yayın mecrasına kavuşmuş oldu.

Özellikle bölgeden ve Uşak Üniversitesi’nden derlenen yazılı ve görsel özel haberlerin yayınlanacağı site için bir de haber merkezi kuruldu. Tamamen bölüm öğrencilerinden oluşan haber merkezi, güncel gelişmeleri takip ederek aktif habercilik yapacak. Rutin olmayan haberler ile Uşaklılar ve Uşak’ta yaşayanlar için farklı ve bağımsız bir yayıncılık gerçekleştirmeyi amaçlayan GiTMEDYA Uygulama Platformu, bu alanda eğitim gören gençler için yeni bir açılım sağlamış olacak.

Öğrenciler bu sayede hem haber toplama ve yazma becerilerini geliştirecek hem de foto muhabirliği, haber kameramanlığı, kurgu-montaj, seslendirme, sunuculuk ve spikerlik gibi uygulama alanlarında yeteneklerini ortaya çıkarabilecek.


RADYO GiTMEDYA

Halen test aşamasında yayın yapan Radyo GiTMEDYA’nın da gerek canlı yayınlar, gerekse bant yayınlar ile hedef kitlesine ulaşması planlanıyor. Radyo GiTMEDYA ayrıca sayısal yayıncılık anlayışının da farklı bir örneğini oluşturacak. Dinleyiciler, Radyo GiTMEDYA’nın diledikleri programı, bülten ve özel kayıtlarını yine bu site üzerinden ücretsiz olarak dinleyebilecek.

Türkiye’de akademik bir bölümün ilk ve tek uygulama platformu olan gitmedya.com, teknik altyapısını gün geçtikçe geliştirerek çalışmalarını çeşitlendirmeyi amaçlıyor.

İLETİŞİM KÖPRÜSÜ KURULACAK

Konulu fotoğraf sergilerinden, video uygulamalarının gösterimlerinin de yapılacağı internet sitesi üzerinden gerek Uşak ili çapında gerekse ulusal ya da uluslararası yarışmaların düzenlenmesi de öngörülüyor.

​G i T M E D Y A adıyla kurulan internet sayfaları ile üniversite, yüksekokul ve bölüme ilişkin pek çok bilgi ve görsele ulaşılmasının yanı sıra, mezun öğrenciler ile mevcut öğrenciler arasındaki iletişim köprüsünün kurulması amaçlanıyor.

YORUM YAZBENZER HABERLER