UŞAK 26°C
Açık

UŞAK VALİ SİNİN 10 KASIM MESAJIpost_views_covbj Görüntüleme

kategorisinde, 10 Kasım 2014 - 15:59 tarihinde yayınlandı

VALİ

VALİ SEDDAR YAVUZ’UN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının bir yıl dönümünde daha saygı ve şükranla anıyoruz.

 

 

Atatürk’ün vefatının 76. yıl dönümünde, onu andığımız bugünde muasır medeniyeti işaret eden ilkelerini, sahip olduğumuz cumhuriyeti ve onun temellerini attığı demokratik bir toplumda yaşamanın kıymetini yeniden hissetmekteyiz. 10 Kasım bir anma günü etkinliği gibi değerlendirmekle birlikte sahip olduklarımızın değerini kavrama, Cumhuriyetin vasıflarını özümseyebilme ve Atatürk’ün ideallerine ulaşabilme noktasında kararlılığımızı gösterme günüdür.

 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk askeri ve siyasi dehasını tüm dünyanın kabul ettiği; milletinden aldığı güçle, emperyalist devletlere karşı verilen istiklal mücadelesinde bir kahraman olarak tarihteki yerini almıştır.

 

 

Cumhuriyet tarihi boyunca Atatürk’ün işaret ettiği demokratik cumhuriyet ve muasır medeniyet hedefi her ne kadar zaman zaman sekteye uğrayıp, milli iradeye ipotek konulmuş, içeriden ve dışarıdan zaman zaman birlik ve beraberliğimize kast edenler olmuşsa da bugün Yüce Türk Milleti hedeflerine ulaşmakta emin ve kararlı adımlarla ilerlemektedir. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kuruluşundaki ideallere uygun, toplumsal refahı yakalamış bölgesinde huzur ve istikrarın kaynağı büyük bir güç olmuştur.

 

 

Atatürk milli mücadeleden, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna, genç Türk devletinin temellerinin atılışından vefatına kadar tüm kazanım ve başarıları kendisine değil Türk milletine mal etmiş, o zaman olduğu gibi bugün de büyük bir lider olarak kabul edilmiştir.

 

 

“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” diyen Atatürk bize Türkiye Cumhuriyeti Devletine sahip çıkmamızın ve gelecek nesillere bu ülküyü aktarmanın önemini vurgulamıştır.

 

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.

 

 

Saygılarımla.

 

 

YORUM YAZBENZER HABERLER