UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

Uşak Valiliği 3 Önemli Karara İmza Attıpost_views_couxv Görüntüleme

kategorisinde, 20 Ağustos 2014 - 14:55 tarihinde yayınlandı

Uşak’ta Maksadı Dışında Kesici Alet taşınması ve satışı yasaklandı

Uşak Valiliği ve bağlı müdürlükler kentteki asayiş olaylarını minimuma indirmek ve çocukları, öğrencileri dış ortamlardaki kötü davranışlardan koruma adına 3 adet devrim niteliğinde karar aldı.

 

usak valiii

 

Uşak Valiliğin imza atığı kararlardan birisi genel asayiş ve güvenliği önemli derece etkileyen şahsa ve mal varlığına karşı işlenen suçlarda kullanılan ve 6136 sayılı kanun kapsamında yer almayan kelebek, sallama, özel imal edilmiş delici aletler ve amacı dışında kullanılan bisturi, falçata, jilet gibi nesnelerin satılması, satın alınması, nakledilmesi, kişi üzerinde ve çantalarında maksat dışı taşınması yasaklandı.
Valilik tarafından alınan bir diğer önemli karar ise kentte bulunan okul çevresindeki uygulama kararı oldu. Bu karara göre ise okulla ilişiği bulunmayan kişilerin okul çevresinde beklenmesi ve toplanması yasaklandı. Uyarıyı dikkate almayan kişiler hakkında ise idari para cezası kesilmesi uygun görüldü.
Son olarak da geçen günlerde gündeme gelen 18 yaşından küçük kişilere her türlü ulaşım aracının bilet satışının yasaklanması oldu. Özellikle okul çağında olup yurttan kaçan veya aranan çocukların farklı şehirlere kaçarak olası tehlikeye atılmasını önlemek amacıyla alınan karada ise, 18 yaşından olan kişilere havalimanı, tren garı, otobüs terminali ve bunlara bağlı acentelerde bilet satışının yasağını kapsıyor.
Valilik tarafından alınan ilgili kararların yayım tarihi itibarıyla uygulamaya geçtiği bildirilirken, detaylı karar bilgileri Valilik binasına asılarak ve mahalli basın yoluyla da kamuoyuna duyuruldu.

YORUM YAZBENZER HABERLER