UŞAK 27°C
Az Bulutlu

UŞAKLI GÜREŞÇİ DÜNYA 3.’SÜ OLDUpost_views_couyx Görüntüleme

kategorisinde, 04 Eylül 2014 - 10:32 tarihinde yayınlandı

Uşak Belediyesi, spora verdiği desteklerin meyvelerini almaya başladı.
Bireysel ve takım oyunlarında başarı hedefini koyan Uşak Belediyesi bu bağlamda Türkiye ve uluslar arası müsabakalarda başarılar elde ediyor.

güreş

 

Son birkaç ayda birçok başarı kaydeden Uşak Belediyesi sporcuları son olarak güreşte de ses getirecek bir başarıya imza attı. Buna göre Sırbistan Belgrat’ta Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’na 69 kilogramda Uşak Belediyesi sporcusu olarak çıkan Osman karaman dünya üçüncüsü olarak Uşak’ın göğsünü kabarttı. Aldığı derecenin ardından Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı makamında ziyaret eden Karaman’ı Başkan Cahan’da tebrik etti.
Uşak’ta son zamanlarda spor branşlarında önemli başarıla elde ettiklerini belirten Cahan, bu durumun kendilerini mutlu ettiğini bildirdi. Dünya şampiyonasında alınan derecenin kendileri için oldukça önemli olduğunu belirten Cahan, “İlimizde marka şehir hedefini koyarak belediye yönetimini devraldık. Bu nedenle ara vermeden projelerimiz için çalışıyoruz. Bunun yanında marka hedefine spor branşlarını da ekledik. Spor için önemli teşviklerimiz söz konusudur. Bu konuda kazanımlar da elde etmeye başladık” dedi.
Alınan her başarının Uşak’ın duyulmasında da etkili olduğunun altını çizen Cahan, spor başarılarının kentin tanımındaki etkisinin büyük olduğuna dikkat çekti. Gençlerin spora yönelmelerinde rol modellerin etkili olduğuna değinen Cahan, “Biz sporu seven bir neslin kent için faydalı olacağını bilen bir yönetimiz. Bu nedenle sporcu gençlerimizin yetişmesi ve başarı kaydetmesi gereklidir. İlimizde de bu konuda rol modeller olmalıdır. Biz bu noktada başarılarımız ile dikkat çekmekteyiz. Yakın zamanda sporcularımız gençlerin daha şok spora yönelmelerinde etkin bir şekilde tanıtım sağlayacaklardır” ifadesini kullandı.

YORUM YAZBENZER HABERLER