UŞAK 26°C
Açık

UŞAK’TA DÜĞÜN DERNEK HAVASINDA YIKIMpost_views_couyq Görüntüleme

kategorisinde, 24 Eylül 2014 - 15:38 tarihinde yayınlandı

Uşak Belediyesi kentin birbirine bağlanmasına neden olacak ve Hastane ulaşımını kolaylaştıracak Akse Çamlığı ve hastane arasında bulunan konutların yıkımına başlayarak çevre yolu konusunda büyük bir adım attı.

fft261_mf5006082
Bölgede bulunan 10 konutun yıkımı ise adeta düğün dernek havasında yapıldı. Yıkıma Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Hakan uludağ ve Ergün Kırdinli, Fen İşleri Müdürü Mustafa Dayıoğlu, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Baki Gencer ve evleri yıkılan vatandaşlar katıldı. Yıkım nedeni ile kurban da kesilirken bağlantı yolunun kısa sürede bitirileceği belirtildi. Yıkım alanında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, çalışmanın sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yıkım yapılan evlerin sahiplerinin de kendilerine yardımcı olduğunu vurgulayan Cahan, “Biz bu tür çalışmalarda hak sahiplerinin de gönül rızalarının olmasından yanayız. Bu sayede huzurlu bir çalışma yapılabilir. Bu bölgede çevre yolu bağlantısının son halkası olması nedeniyle önemliydi. Buna istinaden çalışmaların hemen yapılması gerekliydi. Yolun geçeceği 10 konutun sahibi de bu bağlamda bilinçli yaklaştı” dedi.
Kuzey çevre yolunun son bağlantısının yapılması ile kentin kazanacağına da dikkat çeken Cahan, her anlamda Uşak için büyük kolaylıkların olacağının altını çizdi. Yolun tamamlanması ile bölgenin de gelişeceğini dile getiren Cahan, “ Kuzey bölgelerimizi çok önemsiyoruz. Bu nedenle kentin her noktasında olduğu gibi kuzey bölgesine yapılan yatırımları da değerli buluyoruz. Burada çevre yolunun son bulması ile gelişimin daha hızlı olacağına inanıyoruz. Yapılaşma ve yerleşim anlamında da yakın zamanda son derece değerli bir bölge ortaya çıkacaktır” diye konuştu.
Bölgede uzlaşı sağlanarak yıkımların sağlandığını kaydeden Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Baki Gencer ise bu konuda fedakarlık gösteren herkese teşekkür etti.

YORUM YAZBENZER HABERLER