UŞAK 23°C
Az Bulutlu

Uşak’ta İnşa Edilecek 4 Gölet İçin İlk İmzaları Atıldıpost_views_couzl Görüntüleme

kategorisinde, 27 Ağustos 2014 - 9:18 tarihinde yayınlandı

Vali Seddar Yavuz Uşak’ta inşa edilecek 4 adet göletin kamulaştırmalarının yapılabilmesi için gerekli olan evrakların imzalandığını kaydetti.

usak-ta-insa-edilecek-4-golet Vali Seddar Yavuz Uşak’ta inşa edilecek 4 adet göletin kamulaştırmalarının yapılabilmesi için gerekli olan olurların Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından imzalandığını kaydetti.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce Uşak merkezde 1, Sivaslı ilçesinde 1, Eşme ilçesinde 2 adet gölet inşa edilmesi için çalışmaların başlanıldığını ifade eden Vali Seddar Yavuz, “İnşası DSİ Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan Merkez Selvioğlu, Sivaslı ilçesi Karaboyalık göletleri ile Eşme ilçesi Eşmeli ve Ağabey Göletleri inşaatları için gerekli olan kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı alınması hususundaki olurlar Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından imzalanmıştır. İnşası yapılacak bu göletler sayesinde Merkezde 1000, Sivaslı ilçesinde 560, Eşme ilçesinde ise 1410 dekar araziye su sağlanacak. Böylelikle çiftçimizin yüzü gülecek ve üretiminde önemli ölçüde artış sağlanacaktır” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun kendisini Uşaklıların hemşerisi ve bakanı olduğunu her ziyaretinde dile getirdiğini ifade eden Vali Yavuz, “Sayın Bakanımız, Valiliğimize ve yerel yönetimlerimize gerek hükümetimizin gerekse bakanlığımızın imkanları doğrultusunda yeni yatırımların gerçekleştirilmesinde büyük destek vermektedir. Bu desteklerinden ve ilimizde gerçekleştirilen önemli yatırımlardan dolayı Orman ve Su İlleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şahsım ve Uşaklılar adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER