UŞAK 23°C
Az Bulutlu

UŞAK’TA KURBAN SATIŞ VE KESİM NOKTALARI BELLİ OLDUpost_views_covaf Görüntüleme

kategorisinde, 24 Eylül 2014 - 15:40 tarihinde yayınlandı

Uşak İli Kurban Hizmetleri Komisyonu kurban satış noktaları ve kurban kesim noktalarının belirlenmesi için toplandı.

fft261_mf5006680
Toplantı sonunda kesim alanları ve satış noktaları belirlendi. Buna göre kurban satış noktaları Aybey Mahallesi Yeniceköy Caddesi Muzaffer Mert İlköğretim Okulu üzeri, Çivril Yolu üzeri TEDAŞ binası yanında bulunan yeni hayvan pazarı, Karaağaç Mahallesi eski Gediz yolu üzerindeki belediye asfalt şantiyesi bölgesi, Cumhuriyet Mahallesi Ulubey yolu üzerindeki Halk Konutları pazar yeri ve Ankara yolu üzerinde kentsel dönüşüm yıkım alanı olarak belirlendi.
Kurban kesim noktaları ise küçükbaş hayvanlar için Kemalöz Mahallesi Değirmendere Caddesi No. 32 de bulunan Subaşı Erkek Öğrenci Yurdu, Dikilitaş Mahallesi Hacıkadem Caddesi adresinde bulunan Huzur Orta Öğrenim Öğrenci Yurdu, Ünalan Mahallesi’nde bulunan Salı Pazarı, İslice Mahallesi 2. Dere Sokak No. 14 de bulunan Uşak Kapalı Oto park, İslice Mahallesi 1. Çukur Sokak No.5 adresinde buounan Aladdin Oto Yıkama, Durak Mahallesi Fatih Caddesi MNG Kargo yanı No:4 adresinde bulunan Özkan Oto Yıkama, Karaağaç Mahallesi 4. Etap TOKİ Evleri yerleşim alanı, Karaağaç Mahallesi Ak Sokak No. 10 üzerinde bulunan Zümrüt Kur’an Kursu altı, Fevzi Çakmak Mahallesi 1. Ray Sokak No 56/1 adresinde bulunan Nil Orta Öğretim Yurdu, Dikilitaş Mahallesi Hacıkadem Yolu üzeri Uşak Bahar eğitim Öğretim Bereket Yemekhane işyeri, Kemalöz Mahallesi 1.2.ve 3. TOKİ yerleşim alanı ve Cumhuriyet Mahallesi Migros önü Kapalı Pazar Yeri oldu.
Büyük baş hayvanlar için kesim noktaları ise Cumhuriyet Mahallesi Ulubey olu üzeri Halk Konutları Pazar yeri, Kemalöz Mahallesi 6. Sanayi Sokak No.33 adresinde bulunan Ferhat Oto Yıkama Servisi, Cumhuriyet Mahallesi İstasyon Karşısı fuar alanı ve Karaağaç Köyü Yılmaz Besi Hayvan İşletmesi oldu. Kasap ücretleri ise büyükbaş hayvan kesimlerinde kesme yüzme ve dört parçaya bölünmesi karşılığında asgari 100 TL olurken, küçükbaş hayvanlarda ise kesme ve yüzme karşılığı asgari 30 TL olarak belirlendi.

YORUM YAZBENZER HABERLER