UŞAK 26°C
Açık

UTSO KADIN GİRİŞİMCİLİK KONULU TOPLANTI DÜZENLEDİpost_views_covad Görüntüleme

kategorisinde, 09 Mart 2015 - 21:44 tarihinde yayınlandı

utso

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası(UTSO) Kadın Girişimciler Kurulu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Kadın Girişimciliğinin Önemi” konulu toplantı düzenledi.

Düzenlenen toplantıya Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin yanı sıra UTSO meclisinin ve protokolün eşleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Uşak İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı  Özgül ŞEKER ÇİFTÇİ, kadının iş dünyasındaki yerinin önemine dikkat çekti. ÇİFTÇİ “Çok şey istemez kadınlar iş hayatında. Eşit şartlarda saygı görmek, şiddete uğramamak, hor görülmemek, modern dünyada layıkıyla var olmak istiyoruz. Emeklerimizin karşılığını almak istiyoruz. İnsan olduğumuz unutulmasın istiyoruz.” dedi. Uşak Kadın Girişimciler Kurulu olarak, kadınların çalışma hayatında daha fazla yer alması için projeler üreteceklerini söyleyen ÇİFTÇİ, iş hayatında fırsat eşitliğinin altını çizdi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Mehtap POLAT, toplantıda katılımcılara sağlık konusunda  bilgi verdi.

Toplantıda katılımcılara, e-ticaret konusunda kendi markalarını nasıl yarattıklarını anlatan, Alev ŞENOL ve Aslı TOPAL sıfır sermaye ile başlayan girişimcilik hikayelerini anlattı. Sunumunda marka yaratma sürecinde nasıl yol aldıklarını ve sosyal medyanın yeni iş dünyası üzerindeki etkisine değinen  Alev ŞENOL,  girişimcilik hikayelerinin örnek olmasını ve kadınların iş dünyasında daha fazla yer almasını istediklerini belirtti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER