UŞAK 26°C
Açık

VALİ AHMET OKUR: VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİ YÜKSEK DÜZEYDE TUTACAĞIZpost_views_couyq Görüntüleme

kategorisinde, 08 Ekim 2015 - 12:21 tarihinde yayınlandı

v1 v2

Vali Ahmet Okur Valilik birim amirleri ve ilçe Kaymakamlarıyla İl Özel İdaresi Özmerkez toplantı salonunda bir araya geldi. Vali Ahmet Okur’un başkanlığındaki toplantıya, il jandarma ve garnizon komutanı, il genel meclisi başkanı, ilimiz vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve birim amirleri katıldı.

Vali Ahmet Okur Uşak ilinde göreve başlamasının ardından, yürütülen kamu hizmetlerinin sevk ve koordinasyonunda, sunulan hizmetin kaliteli, hızlı ve vatandaş odaklı olmasını sağlamak amacıyla birim amirleriyle ayda bir toplantı düzenleyeceğini, zaman zaman tüm birim amirlerinin katılımıyla yapılabileceği gibi ilgili birim amirleri düzeyinde de bu tür toplantıların gerçekleştirileceğini ifade etti.

Vatandaş odaklı yaklaşımı esas alan ve bakanlık düzeyinde genel çerçevesi çizilen, bütçelemesi, planlaması gerçekleştirilen hedeflerin bölgesel ve yerel bazda yürütülmesinden taşradaki birimlerin sorumlu olduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur, “İlimizdeki birimlerimiz aracılığıyla yürütülen hizmetlerin sunum ve sürekliliğinde bağlı bulunulan bakanlıkların gelecek vizyonu ve perspektifi esas alınarak, kaliteli ve iyi hizmetler üretmek zorundayız. Valiliğimiz tarafından bu çerçevede kurumlarımız arasındaki koordinasyonu sağlayacak, aksayan yönlerin düzeltilmesi, meselelerin çözümü noktasında da müdahil olacağız” dedi.

Uşak ilinin ülkemizin konum itibariyle en elverişli coğrafyasında yer aldığını ifade eden Vali Ahmet Okur, “Yaptığım gözlemlerde, edindiğim bilgiler doğrultusunda ilimiz huzur ve güvenliğin sağlandığı, vatandaşımızın devletine bağlı olduğu, özel sektörün teşebbüsleriyle bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağladığı bir il. İlimizin sanayisinde olduğu kadar, tarım ve hayvancılıkta da daha iyi seviyelere gelmesini arzu ediyoruz. Bu konuda vatandaşımıza yardımcı olmak yol göstermek üzere Valiliğimiz ve kurumlarımız gerekli çalışmaları yapacaklardır” dedi.

Vali Ahmet Okur vatandaş odaklı yaklaşım çerçevesinde kendimiz nasıl muamele görmek istiyorsak kurumumuza gelen kişilere de aynı şekilde davranmak durumunda olduğumuzu ifade etti. Vali Okur “Devletimizin, kurumlarımızın kapısı vatandaşımıza her zaman açık olmalıdır. Kendimiz nasıl muamele görmek istiyorsak vatandaşlarımıza da öyle davranmalıyız. İş ve işlemlerinizde adalet, eşitlik ve şeffaflığa dikkat etmeliyiz. Amiri bulunduğunuz kurumu en iyi şekilde temsil ederken, teknolojinin imkanlarından faydalanmalı erişilebilir olmalıyız. Gerek telefonlarımızla gerekse e-postalarımızla vatandaşımızın işiyle ilgili konularda bize ulaşabilmesine imkan sağlamalıyız” dedi.

Kurum amirlerinin mevcut personelinden görev ve sorumluluklarının yerine getirilmesi noktasında verimli bir şekilde faydalanılmasını; personelin mevzuat ve uygulama değişiklikleri konusunda bilgilerinin güncel olmasının da önemini vurgulayan Vali Okur “Vatandaşımızla doğrudan muhatap olan personelimizin kendini geliştirmesi, değişen mevzuata hakim olması işlerimizi, hizmetlerimizi daha verimli ve hızlı yerine getirmemizi sağlar. Hizmet sunulan devlet kurumlarımız, hizmet binalarımız ayrı ayrı yerlerde olmakla birlikte, idarenin bütünlüğünü esas almalıyız. Bir kurumumuzun meselesi varsa çözümü noktasında işbirliği, tecrübe paylaşımı yapılabilmelidir. Devlet idaremizin organizasyon yeteneği ve bütünlüğü kamu kurumlarımızın geldiği seviyesini gösterir. Vatandaşımıza sunulan kamu hizmetlerinde standardı en yüksek düzeyde tutacağız. Bu seviyeyi en üst düzeyde tutturmak için tüm birim amirlerimizin, personelimizin kendilerine sağlanan imkanlarla en iyi şekilde görevlerini yerine getireceklerine inanıyorum” dedi.

Vali Ahmet Okur’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantı yürütülmekte olan hizmetlerle ilgili yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

YORUM YAZBENZER HABERLER