UŞAK 26°C
Açık

VALİ: ERASMUS + EĞİTİM İLE PROJE YAZMA KAPASİTEMİZ DAHADA ARTACAKpost_views_covdz Görüntüleme

kategorisinde, 24 Şubat 2015 - 20:46 tarihinde yayınlandı

vvver

İlimizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere proje yazma kapasitesinin artırılması amacıyla Vali Seddar Yavuz’un direktifleriyle Uşak Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezi tarafından yazılan ve 2014 Teknik Destek Programı kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı’na sunulan “ERASMUS+ EĞİTİMİ” isimli proje kabul edildi.

3-6 Mart 2015 tarihleri arasında 4 gün süresince verilecek “Erasmus+ Eğitimi” Uşak İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde yapılacak eğitim sonunda katılımcılara katılım sertifikası verileceğini belirten Vali Seddar Yavuz “Söz konusu proje kapsamında ilimizdeki kamu kurumlarında görevli proje personeline ve STK’lardan görevlendirilecek projecilerden oluşan toplam 35 kişiye uzman eğitmenler tarafından eğitim verilecektir. Çarpan etkisi olarak;  alınan eğitim ve danışmanlık hizmeti sonrasında hedef grubumuzun ve onların yaygınlaştırması sayesinde Erasmus+  projesi yazmayı ve yürütmeyi öğrenecek olan kurum içindeki proje ofisi personeli sayısal olarak artmış olacaktır” dedi.

Bu eğitimlerin sonunda, bilgilerini tazelemiş ve yeni-güncel bilgilerle donatılmış proje uzmanları, hem kendi kurumlarında diğer çalışanlara bilgilerini aktararak kurumsal proje kapasitelerini artıracak, hem de ilimizden daha çok proje hazırlanmasına katkıda bulunulacağını ifade eden Vali Yavuz “Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen teknik destek programı kapsamında talep ettiğimiz ‘Yaygınlaştırıcı Eğitimi’ faaliyetiyle Uşak Valiliği olarak ilimizin proje kazanma konusundaki eksikliğinin giderilmesi amaçlanmıştır” dedi.

ERASMUS+ EĞİTİMİ: 2014-2020 yıllarını kapsayan 7 yıllık bir dilimde başvurusu yapılacak olan AB hibe programı “Erasmus+” hakkında ve özellikle Key Action-1 (AE-1) ve Key Action-2 (AE-2) programları hakkında katılımcıların bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. Program içeriğinde aşağıdaki konuların yer alması sağlanacaktır:

Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği: Okul Eğitimi, Mesleki Eğitim, Yetişkin Eğitimi, Gençlik Değişimleri, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği, Ana Eylem 2- Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği: Stratejik Ortaklıklar, Sektörel Beceri Ortaklıkları ve Bilgi ortaklıkları, Ana Eylem 3- Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcılar Arasında Toplantılar, Özel Eylem: Spor ve Proje Yazarken ve Yürütürken Yapılan Genel Hatalar ve Proje Bütçesi Hazırlama ile Erasmus+ Programı’na Örnek Proje Hazırlanması.

Eğitimler sonrasında katılımcılar Erasmus+ Programları hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Kamu kurumları ve STK’lardan seçilmiş bu katılımcılar yine kendi kurum ve kuruluşlarında Erasmus+ Programları hakkında diğer projeci personel ile bilgi paylaşımında bulunacak ve Erasmus+ projelerini daha iyi yazan kişi sayısı artacaktır. Böylelikle önümüzdeki 6 yıl boyunca yani 2020 yılına kadar ilimizin Erasmus+ projelerinden aldığı pay artacaktır.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER