UŞAK 27°C
Az Bulutlu

VALİ KAYIP DENİZCİNİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİpost_views_covaz Görüntüleme

kategorisinde, 20 Şubat 2015 - 21:18 tarihinde yayınlandı

İtalya’nın Ravenna Limanı açıklarında iki kargo gemisinin çarpışması sonucu batan Türk gemisinin kaybolan personeli Yiğit Küçükbıyık’tan yaklaşık iki aydır haber alınamazken aile “umutlu bekleyişini” sürdürüyor.

Her vesile ile Küçükbıyık’ın ailesini arayıp yaşadıkları acıya ortak olan Uşak Valisi Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte aileyi evinde ziyaret ederek yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Türk denizcinin bulunması için ilgili bakanlıkların üst düzey gayret gösterdiğini ifade eden Vali Yavuz, Küçükbıyık’ın hayatta olduğuna inanmak istediklerini kaydetti.

Ailenin acısını anladıklarını, her zaman yanlarında olduklarını, bütün olumsuzluklara rağmen denizciye bir şekilde ulaşılacağına inandığını ifade eden Vali Yavuz “Kayıp denizcinin bulunması için ilgili bakanlıklar üst düzey gayret gösteriyor, kardeşimizin hayatta olduğuna inanmak istiyoruz” dedi.

Vali Seddar Yavuz’un ziyaretine ve konuya gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür eden Yiğit Küçükbıyık’ın eşi Şengül Küçükbıyık, olayın üstünden neredeyse iki ay geçtiğini hatırlatarak, İtalyan yetkililerin arama çalışmalarına yeterli özeni göstermediğini düşündüğünü söyledi.

Baba Şaban Küçükbıyık ise olayın ardından geçen süre zarfında kendisine ve ailesine destek olan herkese teşekkür ederek, “Basın mensupları, eşimiz, dostumuz, devlet yetkilileri sağ olsun. Her gün kapımızı çaldılar halimizi hatırımızı sordular, acımızı paylaştılar. Onların sayesinde metanetimizi koruyoruz. Sayın valimiz bu gün gelerek acımıza ortak oldu. Hepimizin ortak arzusu oğlumun evine dönmesi” dedi.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER